Intel uvedl nové základní desky od pracovních stanic po nettopy

Společnost Intel uvedla tři nové základní desky - DX48BT2 Extreme Series (dříve označovaná jako Bone Trail 2), DG35EC Classic Series (dříve označovaná jako Eva Cove), a D945GCLF Essential Series (dříve označovaná jako Little Falls).Společnost Intel uvedla tři nové základní desky - DX48BT2 Extreme Series (dříve označovaná jako Bone Trail 2), DG35EC Classic Series (dříve označovaná jako Eva Cove), a D945GCLF Essential Series (dříve označovaná jako Little Falls).

Desky jsou zaměřené pro různé segmenty, od uživatelů vyžadujících maximální výkon a hráčů, přes uživatele multimédií až po začátečníky, kteří hledají počítač pro jednoduchou práci.

DX48BT2 nabízí rychlost sběrnice 1600 MHz a vysokou možnost overclockingu. Deska je postavena na čipsetu Intel X48 Express s ICH9R a podporuje dvou i čtyřjádrové procesory včetně Core 2 Extreme a sběrnici 800/1066/1333 a 1600 MHz. Dalším vybavením je Intel Matrix Storage Technology a Dolby Home Theather. Hlavní využití by tato deska pak měla nalézt ve výkonných pracovních stanicích.

DG35EC je deska s integrovaným grafickým jádrem GMA X3500, podporující procesory Core 2 Duo a Core 2 Quad. Je určena pro běžné multimediální aplikace a sledování HD videa, neboť podporuje akcelerované přehrávání v rozlišení 1080 bodů a spolupráci s nejnovějšími HD kamerami. Jedná se také o první desku od Intelu s plnou podporou DirectX 10.0.

Poslední uvedená základní deska D945GCLF spadá do nové kategorie nettopů, levných počítačů určených primárně pro práci na internetu. Cena sestav s touto deskou by se měla pohybovat pod 300 dolarů a budou obsahovat nedávno uvedený procesor Atom. Sestavy v této konfiguraci by měly být dostupné během druhé poloviny letošního roku.
Nenechte si ujít:
Osmijádrová PC jsou už na českém trhu

Galéra – nejvýkonnější superpočítač střední a východní Evropy

AMD představilo své první 45nm procesory

Procesory v roce 2008 - revoluce či evoluce?

Intel představil ultralevné netbooky a Centrino 2

Cenová válka mezi Intelem a AMD se blíží ke konci

Intel připravuje čtyřjádra QX9300 pro notebooky


Komentáře