Intel už má patche i pro starší procesory, budou ale výkonnostně strádat

Intel tiše vydal opravy pro hrozbu známou jakou Spectre i pro starší varianty svých procesorů – tedy konkrétně pro Haswell a Broadwell. Skylake, Kaby Lake i Coffee Lake už opravu získaly dříve. Následovat by ale měly fixy i pro deset let staré generace Nehalem a Penryn.

Intel už má patche i pro starší procesory, budou ale výkonnostně strádat


Jde o aktualizace chránící procesory před hrozbou Spectre, která ohrožuje prakticky všechny moderní procesory, přičemž od Intelu se jedná o druhou vlnu úprav, kdy ta první, uspěchaná, vedla v některých případech k náhodným restartům počítačů, ztrátám dat a jiným nestabilitám systému.

V tomto případě se zatím žádné stížnosti na podobné obtíže neobjevily.

Nepočítejte však s tím, že si aktualizace stáhnete okamžitě přímo ze stránek Intelu. Společnost podporu musí koordinovat s výrobci a zanést aktualizaci přímo do BIOSu, což maličko ztěžuje situaci těm, kteří si staví počítače svépomocí.

S čím však třeba počítat je, že jakmile bude firmware procesoru aktualizován, bude to mít vliv na výkon vašeho počítače, byť odvislý od typu hardwaru, operačního systému, ale i aktuálně procesovaných úkolů.

Lze však předpokládat, že procesory starší než Skylake budou poznamenány více, než ty mladší, zvlášť na systémech Windows 7 či Windows 8.

I tak je ale nutné aktualizace doporučit a systém ochránit, dle bezpečnostních firem hackeři průběžně testují malware, který by zneužil právě Spectre či Meltdown.


Úvodní foto: © kromkrathog - Fotolia.com


Komentáře