Intel vydal konečně stabilní aktualizaci na opravu zranitelností svých čipů

A tentokrát se zdá, že je bez větších chyb, které v poslední době snahy Intelu provází na každém kroku. Oprava se prozatím týká jen novější architektury procesorů Skylake; kdy a zda vůbec budou aktualizovány starší Haswell a Broadwell designy jasné není.

Intel vydal konečně stabilní aktualizaci na opravu zranitelností svých čipů


Pokud máte počítače se Skylake procesorem a dostanete možnost aktualizovat systém, udělejte to – Intel konečně opravu schválil.

Asi dva týdny poté, co Intel doporučil uživatelům neinstalovat nebo zastavit opravy Meltdown a Spectre zranitelností kvůli následné nestabilitě systému společnost odhalila, že nový kód problém starší aktualizace řeší.

Řešení se však týká jen omezeného počtu uživatelů, konkrétně těch s procesory Skylake Core nebo Core M. Intel již 22. ledna oznámil testování oprav pro Broadwell a Haswell čipy, pokroku však zřejmě zatím nedosáhl.

Podle blogu Intelu by se však oprava měla dotknout „více platforem“ již brzy; na webu společnosti to tvrdí Navin Shenoy, výkonný viceprezident a generální manažer skupiny Data Center v Intelu. „Pokračujeme také v posílání beta aktualizací mikrokódu našim zákazníkům, aby naši partneři a zákazníci měli možnost opravy důkladně odzkoušet, než se přesunou do počítačů uživatelů.“

Nová oprava je prý schválena pro procesory série U-, Y-, H- a S- architektury Skylake, stejně jako pro U23e.

Úvodní foto: Intel


Komentáře