Intel: Známe ceny prvních procesorů Nehalem

Intel chystá ve čtvrtém čtvrtletí uvést na trh procesory postavené na zcela nové architektuře Nehalem, o níž jsme zde již několikrát blíže informovali. Jako první by měly být uvedeny tři modely s jádrem Bloomfield, určené pro nejvyšší segment trhu.Intel chystá ve čtvrtém čtvrtletí uvést na trh procesory postavené na zcela nové architektuře Nehalem, o níž jsme zde již několikrát blíže informovali. Jako první by měly být uvedeny tři modely s jádrem Bloomfield, určené pro nejvyšší segment trhu.

Server NordicHardware pak již informoval o konkrétních frekvencích a ceké cenách těchto chystaných procesorů. První Bloomfieldy, určené pro socket LGA 1366, poběží na frekvencích 3,2 GHz, 2,93 GHz a 2,66 GHz a jejich ceny by podle NordicHardware mají být 990 dolarů (necelých 15 000 Kč), 555 dolarů (zhruba 8 350 Kč) a v případě nejpomalejšího modelu pak 285 dolarů (kolem 4 275 Kč). Uvedené ceny jsou pochopitelně z neoficiálních zdrojů.

Poslední dva zmíněné procesory by pak měly být vybaveny 8 MB L3 cache, sběrnicí QPI (Quick Path Interconnect) na frekvenci 4,8 GHz a jejich TDP by mělo být 130 wattů. Podle prvních reportů se pak při provozu údajně velmi málo zahřívají. Nejvýkonnější model, určený pro segment označovaný jako "Extreme", se pak bude lišit frekvencí QPI, která bude v jeho případě činit 6,4 GHz a měl by mít i mírně odlišný řadič paměti. Zatímco pomalejší modely by měly podporovat DDR3 paměti do frekvence 1066 MHz, u nejrychlejšího modelu to bude až 1333 MHz.
Nenechte si ujít:
Nové mikroprocesory na našem trhu - Intel

Nové mikroprocesory na našem trhu - AMD

Procesory v roce 2008 - revoluce či evoluce?

Cenová válka mezi Intelem a AMD se blíží ke konci

Detaily o mobilní platformě Centrino 2

Co se týká výkonu procesorů s jádrem Bloomfield, lze najít bližší informace v článku První testy revolučních čipů Intel Nehalem zveřejněny.

Zdroj: NordicHardware.com


Komentáře