iPad: Apple potvrdil problémy s Wi-Fi

Nově uvedený tablet společnosti Apple má problémy s Wi-Fi připojením. Potvrzují to první uživatelé tohoto přístroje a výrobce slibuje, že situaci bude řešit.


Fórum podpory Applu se hemží množstvím stížností frustrovaných uživatelů, kteří si stěžují na problémy s Wi-Fi připojením.

Uživatelé tvrdí, že zjištěné problémy mají různý charakter. Někteří si stěžují na to, že se nemohou připojit do sítě poté, co probudí iPad z režimu spánku, jiní naopak nemají údajně žádný signál, jen pokud se postaví přímo k jejich bezdrátovému routeru, což ovšem redukuje výhodu pokrytí Wi-Fi signálem v širokém prostoru. V některých případech se tablety iPad projevují ještě obtížněji definovatelnými potížemi s Wi-Fi, kdy signál nenadále padá i tam, kde jiné přístroje, včetně těch od Applu, fungují bez problémů.

Podle našich amerických kolegů může být problém způsoben nekompatibilním hardwarem pro Wi-Fi přenos a problémy jsou hlavně se základnovými stanicemi AirBase, kdy dochází v případě připojení iPadu k nenadálým poklesům či úplným výpadkům signálu. Apple již vydal soubor FAQ týkající se Wi-Fi u iPadu, nicméně pokud uživatel zaznamená problémy, je možné, že za ně nemůže on, ale právě nekompatibilita tabletu s jinými Wi-Fi zařízeními.

Apple již přislíbil, že se řešení popsaného stavu bude věnovat a oficiálně potvrdil tyto problémy, i když zdůraznil, že se týkají jen velmi omezeného množství situací. Na fóru Applu se již objevují různé rady, jak tento problém vyřešit, nicméně ne všechny jsou užitečné a zatím se jako jediné osvědčilo právě už zmíněné přiblížení se co nejvíce k Wi-Fi hotspotu či routeru.

Mezi další "chybky", na které si uživatelé stěžují, patří problém s nabíjením zařízení, které je prý navíc příliš pomalé a stížnosti se objevují i na synchronizaci s počítačem, která údajně může trvat až několik hodin.

Vzhledem k tomu, že Apple prodal jen za první den 300 000 iPadů, čímž překonal očekávání analytiků, je nyní v jeho zájmu situaci rychle vyřešit ke spokojenosti svých zákazníků. Obdobné problémy provázely uvedení i dřívějších produktů Applu, neboť například u iPhonu 3G si uživatelé stěžovali na nemožnost práce ve 3G sítích a u modelu 3GS pak na přehřívání. Přesto se zákazníci nedali odradit a tyto přístroje se těší velké oblibě. iPad sice zatím není v Evropě v oficiální distribuci, nicméně tyto tablety se už vidí v nejrůznějších aukcích (např. na aukčním portálu Aukro), kde si je lze nechat zaslat přímo z USA. Ceny jsou ovšem ve většině případů značně vyšší, ale přesto se již našli i první zájemci z Česka, kteří jsou ochotni připlatit si za dovezený iPad i více než 50 % oproti oficiální ceně. Navíc jak jsme již psali v článku iPad: Kolik vydělá Apple na jednom prodaném tabletu?, není marže samotného výrobce na každém prodaném přístroji rozhodně nijak nízká.Komentáře