Kingston uvedl nové paměti HyperX pro zvýšení výkonu notebooků

Společnost Kingston Technology oznámila, že údajně jako první uvádí na trh paměťové moduly pro notebooky s ultra nízkou latencí a taktem 800 MHz. Paměti HyperX PC2-6400 CL4 SO-DIMM jsou k dispozici k okamžitým dodávkám v sadách o celkové kapacitě 4 GB a nabízejí přidané výhody technologie Serial Presence Detect (SPD), která podle slov výrobce umožňuje dosáhnout vyšších výkonů pro širší řadu notebooků.Společnost Kingston Technology oznámila, že údajně jako první uvádí na trh paměťové moduly pro notebooky s ultra nízkou latencí a taktem 800 MHz. Paměti HyperX PC2-6400 CL4 SO-DIMM jsou k dispozici k okamžitým dodávkám v sadách o celkové kapacitě 4 GB a nabízejí přidané výhody technologie Serial Presence Detect (SPD), která podle slov výrobce umožňuje dosáhnout vyšších výkonů pro širší řadu notebooků.

„Vzhledem k tomu, jak stále více notebooků využívá jako standard rychlejší 800 MHz platformu, především chipset Intel Centrino 2, vývojáři společnosti Kingston vytvořili výkonné paměti HyperX SO-DIMM s ultra nízkou latencí, které je budou podporovat – ihned po vybalení,“ řekl Mark Tekunoff, hlavní manager pro technologie společnosti Kingston. „Nové paměťové moduly SO-DIMM nabízejí flexibilní možnosti, jak vylepšit a rozšířit výkonnost mnoha stávajících notebooků – díky zrychlení platforem s taktem 800 a 667 MHz pomocí výkonnějších modulů SO-DIMM s ultra nízkou latencí CL4/CL3.“

Kingston však již neudává konkrétní čísla, která by ilustrovala zvýšení výkonu notebooků po osazení těmito pamětmi, ovšem podle našich testů by se rozdíl měl pohybovat maximálně v řádu několika procent.

Uvedené paměťové moduly s taktem 800 MHz a latencí CL4 jsou zaměřeny na nové notebooky s chipsetem P45/Centrino 2 a mají předprogramované dva profily s ultra nízkou latencí: DDR2-800 CL4-4-4-12 @1,8V a DDR2-667 CL3-4-4-10 @1,8V.

Paměťové moduly HyperX mají doživotní záruku a nepřetržitou bezplatnou technickou podporu. Výrobcem doporučená maloobchodní cena sady 2 kusů s celkovou kapacitou 4 GB činí 4945 Kč s DPH. Podrobnější informace můžete získat na webových stránkách společnosti Kingston na adrese www.kingston.com/europe.Komentáře