Konica Minolta a Océ uzavřely strategické partnerství v oblasti výzkumu a vývoje

Společnosti Konica Minolta Océ se dohodly na uzavření smlouvy o partnerství při vývoji a marketingu kancelářských a produkčních tiskových zařízení. Obě společnosti tak budou vzájemně využívat svých znalostí a zkušeností.Společnosti Konica Minolta Océ se dohodly na uzavření smlouvy o partnerství při vývoji a marketingu kancelářských a produkčních tiskových zařízení. Obě společnosti tak budou vzájemně využívat svých znalostí a zkušeností.
Impulsem pro uzavření mezinárodního strategického partnerství je především pokrok na poli digitálního kancelářského tisku (např. síťová a barevná multifunkční zařízení), kde je vyžadováno komplexní řešení společně s udržením nízkých nákladů. Používání výkonných produkčních tiskových zařízení pro tisky menších nákladů navíc urychlilo růst trhu digitálního tisku.
V rámci společného výzkumu a vývoje obě společnosti přehodnotí vlastní výrobní sortiment a vytvoří optimální produktový mix doplněný produkty obou stran tak, aby vznikla konkurenceschopná nabídka zboží a služeb. Velký růst se očekává
v oblasti zařízení pro tisk nižších a středních nákladů, kde budou obě společnosti pracovat na vývoji nových produktů. Plánovaná spolupráce by také měla napomoci při vývoji zařízení a programového vybavení, které bude lépe sloužit rozšiřujícím se potřebám zákazníků na trhu informačních zařízení.
Prodejní strategie bude založena na dodávce produktů kancelářského tisku Konica Minolta jako OEM výrobků pro společnost Océ. V segmentu produkčního tisku budou obě společnosti kooperovat na dodávce zařízení. Konica Minolta bude dodávat tiskové systémy pro tisk nižších nákladů společnosti Océ, naopak Océ bude dodávat zařízení pro tisk středních a vysokých nákladů společnosti Konica Minolta.


Komentáře