Konkurence pro iPad od Applu se představí na Computexu

Zatímco Apple začal včera prodávat svůj tablet iPad i v Evropě, další výrobci se na ofenzivu na tomto trhu teprve chystají. Konkurence pro iPad se předvede příští týden na Computexu.


Již třicátý výroční veletrh Computex, který se koná v tchajwanské Tchajpeji začíná příští týden, má představit celou řadu nových tabletů, které svedou ještě letos bitvu s iPadem od Applu. K vidění má být ale také řada modelů čteček elektronických knih, tzv. all-in-one desktopové počítače, 3D displeje a brýle či fotorámečky.

Společnosti Asus a Micro-Star International (MSI) již s předstihem informovaly, že předvedou na Computexu tablety s operačním systémem Windows 7 a to i navzdory skutečnost, že již na začátku letošního roku předváděly prototypy s OS Android. Tábor této open source platformy od Googlu hodlá bránit Acer, který chystá tablet se 7“ displejem, který již představil minulý týden na tiskové konferenci v Pekingu, ale nepotvrdil, zda jej bude předvádět i na Computexu.

Na Computextu jsou předváděny obvykle produkty, které přijdou na trh do konce roku, i když výjimkou není ani jejich uvedení krátce po skončení veletrhu. Také umístění na Tchajwanu není náhodné, neboť ten je považován za centrum výrobců působících v počítačovém průmyslu.

Roy Chen, manažer pro mobilní computing společnosti ARM, predikuje, že na trh přijde velké množství zařízení postavených na platformě Android, od smartphonů po set-top-boxy a do situace podle něj také výrazně zasáhne uvedení cloudově orientovaného operačního systému Chrome OS od Googlu. ARM jako dodavatel čipů pro tato zařízení je obeznámen s plány výrobců a lze vize jeho zástupců považovat za poměrně důvěryhodné. V nových zařízeních se ale určitě objeví i procesory od Intelu a společnosti Via a poběží na různých typech operačních systémů. Zástupci Microsoftu ovšem počítají s tím, že zhruba 60 % globálních výrobců hardwaru předvede stovky nových produktů používající jeho operační systémy Windows.Komentáře