Kvarteto elektronických očí od Axisu

Čtyři síťové kamery pro profesionální nasazeníuvedla na trh společnost Axis Communications. Nabídka megapixelových kamer se rozšiřuje o kopulové (dome) kamery Axis 211M a Axis 216, které nabízejí až trojnásobné rozlišení oproti existujícím analogovým kamerám. Typem 215 PTZ s velkou flexibilitou použitíAxis rozšiřuje nabídku také v segmentu otočných kamer se zoomem.Čtyři síťové kamery pro profesionální nasazeníuvedla na trh společnost Axis Communications. Nabídka megapixelových kamer se rozšiřuje o kopulové (dome) kamery Axis 211M a Axis 216, které nabízejí až trojnásobné rozlišení oproti existujícím analogovým kamerám. Typem 215 PTZ s velkou flexibilitou použitíAxis rozšiřuje nabídku také v segmentu otočných kamer se zoomem.

AXIS 211M:

Síťová kamera Axis 211M pracuje v megapixelovém rozlišení s výstupem ve formátu MPEG-4 a Motion JPEG při optimalizaci šířky přenosového pásma. Megapixelová technologie je pro své detailní zobrazení vhodná pro sledování návštěvníků bank či obchodů a práce s hotovostí například na pokladně. Senzor používá progresivní snímání, což ve srovnání s tradičními analogovými systémy s prokládaným snímáním snižuje rozmazání pohybujících se objektů. Kamera umožňuje napájení přes Ethernet (PoE) a zvládá obousměrný přenos audiosignálu. Obsluha systému tak může vzdáleně komunikovat se sledovanou osobou.

AXIS 216MFD:

Pevná síťová kopulová kamera Axis 216MFD představuje kompaktní a diskrétní řešení s nejvyšší kvalitou obrazu. Tato kamera je vhodná pro profesionální sledování v prostorech, kde je požadováno pokrytí velkého prostoru nebo vyšší úroveň detailu. Standardní verze Axis 216MFD nabízí plastikový kryt zabezpečený proti manipulaci, zatímco model Axis 216MFD-V disponuje zesíleným "protivandalským" krytem s kovovou základnou a speciální úpravou pro prostory se zvýšeným nebezpečím poškození.

AXIS 215 PTZ:

Axis 215 PTZ je ideální pro vnitřní použití, a sledování prostor, které vyžadují jak plošný dohled, tak možnost přiblížení obrazu. Poskytuje funkce vyrovnávací paměti pro obraz před a po spuštění poplachu (pre-alarm/post-alarm buffer), detekci pohybu v záběru obrazu a nastavení časovaných a externě vyvolaných poplachů. Dalším rozšířením sledovacích možností je obousměrný přenos audiosignálu, který dovoluje obsluze monitorovat prostor nejen opticky, ale i akusticky a přenášet pokyny narušitelům či návštěvníkům.

Kamera AXIS 215 PTZ umožňuje spustit poplach i ve tmě na základě detekovaného hluku. Nabízí automatický denní i noční režim, 12x optický zoom, 4x digitální zoom a automatické ostření. Podporuje současné streamování videa ve formátu MPEG-4 a Motion JPEG až do rozlišení 4CIF (704x576).

Ke všem síťovým kamerám 216MFD je standardně dodáván řídící software Axis Camera Station. Navíc je k dispozici množství aplikačního softwaru poskytovaného v rámci programu Axis Development Partner. Všechny nové síťové kamery Axis jsou již v ČR k dispozici.Komentáře