LCD monitor Samsung SyncMaster 2263DX: Dva v jednom

Společnost Samsung uvede 1. srpna 2008 na český trh svojí multimediální novinku, duální 22" LCD monitor Samsung SyncMaster 2263DX, který vzbudil ohlas již na letošním CeBITu, kde byl poprvé představen a získal cenu 2008 Innovation Award.Společnost Samsung uvede 1. srpna 2008 na český trh svojí multimediální novinku, duální 22" LCD monitor Samsung SyncMaster 2263DX, který vzbudil ohlas již na letošním CeBITu, kde byl poprvé představen a získal cenu 2008 Innovation Award.

Podle slov výrobce tímto monitorem povýšil klasický displej k počítači na multimediální bránu do celého světa, neboť je také vybavený webovou kamerou (což ovšem není nic výjimečného a tuto funkcionalitu nabízí u svých LCD např. i Asus).

Výbava SyncMasteru 2263DX, koncipovaného jako all-in-one řešení, je následující - vestavěná webová kamera s reproduktory, mikrofon a druhý, 7palcový LCD monitor, který je možné přes USB připojit k primárnímu a uživatelé jej ocení v případě, že mají na počítači spuštěných více programů současně. Díky tomu lze mít kontrolu nad příchozí poštou, komunikovat přes video chat, mít spuštěný webový prohlížeč, přehrávač hudby nebo třeba několik miniaplikací. 22palcový (primární) monitor je vybaven dotykovým „Hot Key“ tlačítkem, umístěným vedle webkamery, které umožňuje jedním stisknutím spustit chat. LCD Monitor se dále vyznačuje vysokým dynamickým kontrastním poměrem (8 000:1), odezvou 5ms a je vybaven také porty USB 2.0 a HDMI. Pozorovací úhly jsou 170/160 a rozlišení na primárním 22" panelu 1680 x 1050, na tandemovém LCD pak 800 x 400.

Jak již bylo řečeno, malý (sekundární) monitor je k počítači připojen přes USB kabel, bez nutností dalších portů či kabelů. Může být umístěn nad primárním monitorem či ze strany. Po odpojení od hlavního monitoru může pak být použit jako druhý displej.

Funkce rozpoznávání obličejů umožňuje web kameře na primárním monitoru rozeznat obličej v záběru a automaticky na něj zaostřit. Zvláštními efekty je možné "obzvláštňovat" videochat a software umožňuje i ukládat obrázky.

Cena duálního monitoru Samsung SyncMaster 2263DX je stanovena 11.690,- Kč (včetně DPH).
Nenechte si ujít:
Asus a Realtek vyvíjejí bezdrátové LCD monitory

LG nabízí LCD monitor s připojením přes USB

Asus uvádí LCD monitory s web kamerou

Na monitor se samozřejmě vztahuje záruka na vadné pixely, kterou Samsung garantuje od začátku letošního roku. Více informací o ní lze najít v článku Samsung přichází se zárukou na vadné body u svých LCD.


Komentáře