Lenovo má první ultrabooky IdeaPad, láká na nízkou cenu

Také Lenovo ohlásilo po Asusu a Aceru nové modely přenosných počítačů vycházejících z koncepce tzv. ultrabooků od Intelu. Na rozdíl od konkurence nejsou modely IdeaPad U300s a U400 ani tak drahé.

Lenovo má první ultrabooky IdeaPad, láká na nízkou cenu


Právě cena prvních ultrabooků byla podle komentátorů důvodem, proč se na ně většina zájemců dívala jako na zajímavé, ale pro ně nedostupné modely. Dnešní prioritou je totiž nízká cena a notebooky, byť ultrapřenosné, v cenové kategorii mezi 25 000 – 30 000 Kč, si z principu sympatie širokých vrstev nezískají. Lenovo s novými ultrapřenosnými IdeaPady proto začíná na již přijatelnější ceně pod 17 000 Kč bez daně, kde má i větší šanci vzbudit zájem.

Štíhlý Ultrabook IdeaPad U300s je podle výrobce stroj určený pro spotřebitele, kteří ocení styl i rychlou odezvu. Je vybavený druhou generací procesoru Intel Core i5 s technologií Intel Turbo Boost 2.0 a startuje již za 10 sekund díky technologii Enhanced Experience 2.0 RapidDrive SSD. Má 13,3palcový ultra štíhlý širokoúhlý HD displej, 4 GB DDR3 paměti a až 256 GB SSD.

Pro konstrukci ultrapřenosného notebooku s váhou pod kilogram a půl a tloušťkou necelých 15 milimetrů byl zvolen jednodílný hliníkový plášť. K dispozici je v provedení Graphite Grey, přičemž tato barva byla aplikována elektrolytickým procesem na pískovaný povrch pro vytvoření nátěru odolného proti poškrábání.

K dalším inteligentním technologiím patří prodyšná klávesnice (Breathable Keyboard), údajně jediná svého druhu, a technologie Intel Advanced Cooling umožňující proudění vzduchu dovnitř klávesnicí a ven po stranách a zadními panty. Tato konstrukce odstraňuje potřebu větracích otvorů na spodní straně notebooku.

Navzdory ultratenkému designu umožňuje Ultrabook IdeaPad U300s s Lenovo baterií s dlouhou životností (Long Life Battery) až 8 hodin tvůrčího využití nebo 30 dní v pohotovostním režimu. S funkcí Lenovo RapidCharge lze jeho baterii nabít na 50 % kapacity za 30 minut. Notebook dále nabízí Bluetooth, vysokorychlostní Wi-Fi 802.11n, konektory USB 2.0 a USB 3.0 a HDMI, stejně jako integrovanou 1,3megapixelovou (720p HD) webovou kameru.

Také IdeaPad U400 je dodáván s druhou generací procesorů Intel Core, ovšem start mu trvá již zhruba 17 sekund a to jen s volitelnou technologii RapidDrive SSD. U400 má 14palcový HD displej a na rozdíl od U300s má i dedikovanou grafiku AMD Radeon HD6470M s 1 GB vlastní RAM. Může být vybaven až 8 GB paměti DDR3, až 1 TB HDD pro ukládání dat a až 256GB SSD. U400 má také integrovanou štěrbinovou mechaniku DVD-RW.

Baterie u U400 až sedm hodin produktivní práce. Model je vybaven stejnou technologií prodyšné klávesnice, jako má Ultrabook IdeaPad U300s.

Oba modely budou podle vyjádření zástupců společnosti Lenovo k dispozici na našem trhu ještě v průběhu listopadu za cenu od 16 999 Kč bez DPH.

lenovo ideapad ultrabookKomentáře