Lenovo míří na trh se servery – oslovit chce hlavně menší firmy

Společnost Lenovo nově vstoupila i na trh se servery – představila totiž zcela novou řadu PC nazvanou ThinkServer, která je určena pro malé a střední firmy vyžadující robustní výkon a dostupnost velkého úložiště dat, ale nemají k dispozici vlastní IT oddělení, které by se mohlo o servery starat.Společnost Lenovo nově vstoupila i na trh se servery – představila totiž zcela novou řadu PC nazvanou ThinkServer, která je určena pro malé a střední firmy vyžadující robustní výkon a dostupnost velkého úložiště dat, ale nemají k dispozici vlastní IT oddělení, které by se mohlo o servery starat.
Servery Lenovo jsou dodávány spolu s jednoduchým nástrojem pro správu serverů a také s 90denní licencí ThinkPlus Priority Support, což je balíček služeb a technické podpory, tak, aby byla instalace serveru co nejpohodlnější. Díky této nové řadě serverů tak mají malé a střední firmy podle výrobce přístup k funkcím, které byly tradičně dostupné pouze pro velké firmy.
Řadu Lenovo ThinkServer tvoří celkem pět serverů (3 tower a 2 rack) založených na architektuře x86 s možností škálování pro potřeby firem od 1 až do 500 zaměstnanců. Rodina serverů ThinkServer je dostupná s operačními systémy Microsoft Windows Server nebo SUSE Linux Enterprise Server od firmy Novell.
Řada ThinkServer se skládá z:
· TS100 Tower nebo RS110 Rack
Vhodný pro menší kanceláře, které používají tradiční kancelářské aplikace jako e-mail, chat; lze využít i jako webový server. Provedení rack je určeno zejména pro ty kanceláře, které se potýkají s nedostatkem místa.
· TD100 Tower, TD100X Tower nebo RD120 Rack
Vhodné pro středně velké firmy, které potřebují zajistit nejen základní funkce, ale i náročnější úkoly, jako je virtualizace nebo databázové aplikace.
Značení řady ThinkServer vychází z dvoupísmenné zkratky: T nebo R podle toho, zda jsou v provedení Tower nebo Rack, S a D pak udává, zda jde o single-socket nebo dual-socket stroj.
Lenovo zároveň uvádí na trh nástroje pro správu ThinkServer, software navržený pro jednoduché a efektivní nastavení, ovládání a aktualizaci serveru pro firmy bez vlastního IT oddělení.
Nástroje pro správu ThinkServer zahrnují:
· ThinkServer EasyStartup – nástroj pro jednoduchou konfiguraci hardwaru, který pomáhá zákazníkům s menšími technickými znalostmi nastavit prostředí serveru.
· ThinkServer EasyUpdate – nástroj pro snadnou aktualizaci, který umožňuje najít, stáhnout a nainstalovat aktualizace hardwaru i firmwaru.
· ThinkServer EasyManage – plnohodnotný nástroj vyvinutý ve spolupráci se společností LANDesk, který nabízí přehledy o výkonu jednoho nebo i více serverů z jediné konzole.


Komentáře