Lenovo představuje miniaturní notebooky IdeaPad

Trh s miniaturními notebooky, takzvanými netbooky, se rozrůstá obrovským tempem a jak renomovaní výrobci, tak i dosud ne příliš známé firmy se předhánějí v představování nejrůznějších modelů, odpovídající tomuto modelu. Pozadu nezůstává ani společnost Lenovo, která ohlásila netbooky IdeaPad S9 a S10.Trh s miniaturními notebooky, takzvanými netbooky, se rozrůstá obrovským tempem a jak renomovaní výrobci, tak i dosud ne příliš známé firmy se předhánějí v představování nejrůznějších modelů, odpovídající tomuto modelu. Pozadu nezůstává ani společnost Lenovo, která ohlásila netbooky IdeaPad S9 a S10.

Tyto netbooky jsou, jako i většina ostatních přístrojů postavených na tomto konceptu, určené hlavně na jednoduchou práci, připojení k internetu, čtení a psaní e-mailů či poslouchání hudby. Oba přístroje se vyznačují tenkým a lehkým provedením, neboť jejich šířka je jeden palec (asi 2,5 cm) a váha zhruba kilogram.

IdeaPad S9 má být vybaven displejem o velikosti 8,9“ a Ideapad S10 pak obrazovkou s úhlopříčkou 10,2“. K dispozici by měly být v modré, červené a černé barvě krytu, klávesnice má dosahovat velikosti 85 % klávesnice běžných notebooků a podsvícení je řešeno technologií LED, což má přinést zvýšení výdrže baterií.

Netbooky budou standardně vybaveny Wi-Fi adaptérem a volitelně i Bluetooth modulem a budou mít také Express Card slot pro další rozšíření. Mezi další vlastnosti má patřit zabudovaná webkamera, dva USB porty či čtečka karet 4v1. Jako operační systém bude možné zvolit jak Linux, tak i Windows XP.

Srdcem IdeaPadů bude procesor Intel Atom, budou moci být vybaveny až 1 GB operační paměti a disky o kapacitě 80 a 160 GB. Specialitou bude takzvaný „OneKey Rescue System“, který by měl umožnit snadno obnovit data při systémové chybě u netbooků s Windows XP.
Nenechte si ujít:
Superlevný notebook za 2000 Kč je už realitou

Levný mini-desktop MSI Wind má spotřebu jen 35 wattů

Ultralevné notebooky za 4000 Kč dorazí brzy na trh, tvrdí Intel

Superúsporný počítač od CherryPal má spotřebu pouhé 2 watty

Detaily o nízkoenergetických procesorech Atom od Intelu

Cena IdeaPadů zbude začínat na 399 dolarech a k dispozici pak mají být na vybraných trzích již od září, globálně pak v říjnu.

Zdroj: IDG News Service


Design IdeaPadu S10 od firmy Lenovo.


Komentáře