Levný mini-desktop MSI Wind má spotřebu jen 35 wattů

Společnost Micro-Star International (MSI) v pondělí informovala o tom, že její nový miniaturní desktop s procesorem Intel Atom, označovaný jako Wind, bude k dispozici v Asii a Evropě již v průběhu července a v současnosti jsou první modely již ve výrobě. Přibližme si, čím jsou tyto nettopy zajímavé.Společnost Micro-Star International (MSI) v pondělí informovala o tom, že její nový miniaturní desktop s procesorem Intel Atom, označovaný jako Wind, bude k dispozici v Asii a Evropě již v průběhu července a v současnosti jsou první modely již ve výrobě. Přibližme si, čím jsou tyto nettopy zajímavé.

Tyto malé desktopy (resp. nettopy, jak počítače této kategorie označuje Intel) jsou svojí architekturou podobné netbookům a jsou vybaveny nízkoenergetickým procesorem Atom na frekvenci 1,6 GHz, který také „tiká“ v řadě miniaturních notebooků, představených v uplynulých týdnech. MSI doufá, že mini-desktop Wind si najde své místo v řadě kanceláří pro svoje malé rozměry, nízkou spotřebu a také prakticky bezhlučný provoz, protože jej není potřeba chladit žádnými větráky.

Počítač sice používá 65 wattový zdroj, ale jeho spotřeba je při plném výkonu pouhých 35 wattů, zatímco u běžných PC je to v průměru 250 wattů a jen průměrný desktopový procesor má výrazně větší spotřebu než celý Wind. Práci však odvede pro běžné kancelářské účely prakticky srovnatelnou.

Specifikace mini-desktopu Wind je velmi podobná jako u mini-laptopu Wind, který jsme blíže představili v článku Micro-Star Wind: Detailnější přiblížení miniaturního notebooku.

Tento mini-desktop používá jako operační systém Windows XP a je vybaven standardně 1 GB operační paměti, kterou lze rozšířit na 2 GB. Narozdíl od nettopu Wind je v něm ale klasický 3,5“ pevný disk s kapacitou až 160 GB a je také vybaven DVD mechanikou. Samozřejmostí je pak podpora Wi-Fi adaptéru 802.11b/g pro bezdrátové připojení na internet.

Mini-desktop Wind je atraktivní i svojí cenou, neboť v základní výbavě bude stát jen 199 dolarů a v maximální konfiguraci s rozšířenou operační pamětí a největším možným pevným diskem pak 299 dolarů.

Wind mini-desktop má výrazně menší rozměry než klasická PC, měří jen 300 x 260 x 65 mm a je také nabízen v řadě barev, včetně černé a bílé. I když první modely jsou již ve výrobě, zástupci firmy potvrdili, že masová výroba začne až v srpnu 2008.
Nenechte si ujít:
Micro-Star Wind: Detailnější přiblížení miniaturního notebooku

Ultralevné notebooky za 4000 Kč dorazí brzy na trh, tvrdí Intel

Procesory v roce 2008 - revoluce či evoluce?

Detaily o nízkoenergetických procesorech Atom od Intelu

Konkurencí pro Wind mini-desktop bude Eee Box od Asusu, které také vychází z populárního netbooku a bude obsahovat taktéž procesor Atom od Intelu. Eee Box bude nabízen s Windows XP či Linuxem a měl by být dostupný podobně jako Wind od července za cenu kolem 300 dolarů.

Zdroj: IDG News Service


MSI Wind v černém a bílém provedení.


Komentáře