LG má zatím nejrychlejší Blu-ray vypalovačku

Výrobce optických mechanik LG Electronics na českém trhu oficiálně představil model LG GGW-H20L, nejrychlejší Blu-ray vypalovačku, která se vyznačuje rychlostí zápisu 6x na média BD-R a schopností přehrát i média formátu HD-DVD. Mechanika si samozřejmě poradí se zápisem a čtením všech dostupných verzí CD a DVD.Výrobce optických mechanik LG Electronics na českém trhu oficiálně představil model LG GGW-H20L, nejrychlejší Blu-ray vypalovačku, která se vyznačuje rychlostí zápisu 6x na média BD-R a schopností přehrát i média formátu HD-DVD. Mechanika si samozřejmě poradí se zápisem a čtením všech dostupných verzí CD a DVD. Doporučená koncová cena je 6990 Kč včetně DPH.

Podobně, jako jsme před několika lety mohli vidět odklon od technologie CD k DVD, se nyní preference uživatelů začínají přesouvat k nové generaci optických médií. Blu-ray disky pojmou až 50 GB dat ve srovnání s 4,7 giga u DVD.

Blu-ray nachází uplatnění zejména tam, kde je nutné ukládat velké datové objemy. Kapacita 50 GB se zdá opravdu hodně a právě tolik místa si vyžádá např. zhruba 4,5 hodiny videa s vysokých rozlišením (HD), což jsou dva celovečerní filmy, konstatuje Radek Hadraba z LG Electronics CZ.

Velká kapacita nových disků jde ruku v ruce s rychlostí. Vypálení jednovrstvého BR-D (25 GB) trvá rychlostí 6x pouze 16 minut. Všechny jednotky od LG jsou vybaveny technologií LightScribe, která umožňuje pomocí laseru snadné vytváření obrázků a popisků přímo na vrchní část disku.
Nenechte si ujít:
Jaké jsou alternativy po odchodu HD DVD?

LG představil nové LCD monitory a Blu-ray vypalovačky

Toshiba nabízí první notebook s HD DVD-RW

Kam kráčíš, Microsofte?

Sony nabízí notebooky Vaio s interní mechanikou Blu-ray

Blu-ray vs. HD DVD

Nahradí optické disky páskové systémy?

Mezi další integrované technologie patří SecurDisc vyvinutý ve spolupráci s firmou Nero. Jejím účelem je zvýšená ochrana obsahu. Čtení a zápis dat řídí patentovaná technologie LG „Optical PickUp“, která spočívá v konverzi světelného kódu odraženého optickým diskem na elektrický kód.

Specifikace modelu LG GGW-H20L
  • Profil: SuperMultiBlue interní čtecí a vypalovací mechanika
  • Rychlost zápisu: 6x BD-R/2x BD-RE, 16x DVD±RW
  • Rychlost čtení HD-DVD: 3x
  • Technologie: Optical PickUp, LightScribe, SecurDisc
  • Rozhraní: SATA
  • Vyrovnávací paměť: 2 MB


Komentáře