LG přichází s novou generací 3D displejů pro smartphony

Společnost LG ukazuje, že to myslí s 3D pro mobilní zařízení vážně a představila nový 4,3palcový 3D displej pro mobilní zařízení, na jehož sledování není potřeba brýlí, a podobný prototyp sedmipalcové 3D obrazovky pro mobilní televizi.


Nový 4,3palcový displej se může pochlubit WVGA dotykovou obrazovkou s rozlišením 480 x 800 pixelů a je zaměřen na smartphony určené pro sledování filmů a hraní her, uvedla společnost.

Společnost využívá technologii paralaxové bariéry k vytvoření 3D efektu bez nutnosti používat brýle. Tato technologie je založena na umístění řady štěrbin do přední části LCD obrazovky. Tyto štěrbiny pak lámou světlo způsobem, který zajišťuje, že levé a pravé oko uživatele vidí jiný obraz, čímž se vytvoří iluze 3D obrazu.

Společnost věří, že tato technologie sníží jakékoliv zdvojení obrazu a přispěje k mnohem lepšímu sledování 3D obrazu bez brýlí z větších úhlů než doposud.

Firma LG se také pochlubila největším 3D displejem, který lze sledovat i bez speciálních brýlí, prototypem mobilní digitální televize se sedmipalcovým displejem. Takto velký displej již je dostatečný pro tabletové zařízení.

Tyto i jiné displeje jsou k vidění na veletrhu International Consumer Electronics Show (CES), který se koná tento týden v Las Vegas.

Množství společností včetně Asustek Computer vyjádřilo zájem vyvíjet mobilních zařízení s 3D schopnostmi, ale to bude možné až ve chvíli, kdy budou široce dostupné vysoce kvalitní 3D displeje, které zobrazí trojrozměrný obraz i bez nutnosti využívat speciální brýle.

Společnost LG také představila novou řadu dalších 3D produktů, nicméně ty stále potřebují využití 3D brýlí k vytvoření iluze 3D.

Firma představila novou LG Cinema 3D TV, model LW6500, která využívá podobnou 3D technologii jako je v kinech, prozrazuje LG. Dále tvrdí, že nové 3D brýle dodávané s modelem LW6500 jsou pohodlnější a cenově dostupnější než dříve.

Společnost LG v neposlední řadě předvádí na veletrhu CES 3D Blu-ray přehrávače, 3D monitory, 3D laptopy a 3D projektory.Komentáře