LG uvádí nový LCD monitor W2284F s oceněním iF Design Award

Už i v Česku je možné pořídit nový LCD monitor LG W2284F, který získal prestižní ocenění iF za design a vyznačuje se mimo jiné digitálním kontrastem 30 000:1. Tento mezinárodní titul je každoročně udělován za pokrok v oblasti designu a technologií napříč různými průmyslovými odvětvími.Už i v Česku je možné pořídit nový LCD monitor LG W2284F, který získal prestižní ocenění iF za design a vyznačuje se mimo jiné digitálním kontrastem 30 000:1. Tento mezinárodní titul je každoročně udělován za pokrok v oblasti designu a technologií napříč různými průmyslovými odvětvími.

LG Flatron W2284F je širokoúhlý monitor s úhlopříčkou 22 palců vybavený vyspělými technologiemi. Lesklý černý povrch zdobí jak rám, tak i zadní stranu a podstavec monitoru. Vypínač s modrým LED podsvícením připomíná údajně kapku ranní rosy.

Jedním zmáčknutím tlačítka „Fun Key“ se uživatel objeví ve speciálním menu s funkcemi určenými hlavně fanouškům her a online videí. Funkce 4:3 in Wide umožňuje přepnutí obrazu na optimalizovaný poměr stran 4:3, aniž by se obraz jakkoli deformoval. Na své si přijdou i ti, kteří rádi obohacují svoje fotografie o speciální úpravy.

Návrháři LG do tohoto nového širokoúhlého Flatronu LG zabudovali čtyři režimy fotoefektů: Natural (přirozený), Gaussian Blur (Gaussova rozostření), Sepia (sepiový) a Monochrome (černobílý). Technologie novinky od LG pamatují i na lidi s horším zrakem. Funkce ez Zooming umožňuje okamžité nastavení monitoru na nižší rozlišení a zvětšení zobrazovaného obsahu.

Širokoúhlý monitor LG W2284F, oceněný cenou iF za design, by měl být v kamenných a internetových obchodech v ČR k dispozci od začátku září za cenu kolem 5490 Kč bez DPH.

Cena iF Product Design Award, kterou vyhlašuje společnost International Forum Design z německého Hannoveru, je známé ocenění v oblasti designu. Letošní přehlídky se zúčastnilo 2771 výrobků z 35 zemí, z nichž 821 bylo oceněno. Výrobky byly rozděleny do 14 kategorií, mezi něž patřily např. lékařství, zdravotní péče, průmysl a doprava, a byly hodnoceny z hlediska designu, zpracování, výběru materiálů, stupně inovace, souladu s životním prostředím, funkčnosti, ergonomie, intuitivnosti a snadnosti ovládání, bezpečnosti, hodnoty značky/brandingu a univerzálnosti použití.

Technické parametry monitoru LG Flatron W2284F:
  • Kontrastní poměr DFC (Digital Fine Contrast) 30.000:1
  • Doba odezvy 2ms (GTG)
  • Vstupy: 15Pin D-Sub, DVI-D
  • Zorný úhel: 170/170
  • Hladký lesklý černý povrch, modré LED tlačítko a stojan s LED světelným zdrojem
  • Flatron f Engine, HDCP, Fun (4:3 in Wide, ez Zooming, fotoefekt)
A jak se líbí nový LCD monitor od LG vám (na fotografii níže)? Podělte se s námi o váš názor v diskusi k článku.Komentáře