Malé notebooky ThinkPad X200 dorazily už i do Česka

Společnost Lenovo představuje dva nové notebooky ThinkPad, které oproti dřívějším modelům nabízejí nižší hmotnost, delší provoz na baterie a jednodušší použití. Nové notebooky ThinkPad X200s váží už od 1 kg a některé modely nabízejí maximální dobu provozu na baterie až 13 hodinSpolečnost Lenovo představuje dva nové notebooky ThinkPad, které oproti dřívějším modelům nabízejí nižší hmotnost, delší provoz na baterie a jednodušší použití. Nové notebooky ThinkPad X200s váží už od 1 kg a některé modely nabízejí maximální dobu provozu na baterie až 13 hodin.

Jedná se o řadu „business“ notebooků Lenovo s nejnižší hmotností a nejdelším provozem v terénu a přináší modely téměř o 10 procent lehčí než v předchozí generaci. K dispozici jsou též modely Tablet PC.

Obě řady nových počítačů otevírají podle slov výrobce širší možnosti využití, než jaké měly předchozí řady notebooků Lenovo ThinkPad – zvláště pak ThinkPad X200 Tablet se zdokonalenými multimédii, otočným displejem a klávesnicí standardních rozměrů. V zájmu ochrany před nárazy a poškozením integrovalo Lenovo konstrukci ThinkPad Top Cover Roll Cage známou z notebooků ThinkPad X300 do vybraných modelů notebooků ThinkPad X200s, aby tak zajistila těmto přístrojům větší odolnost.

Notebooky ThinkPad X200s, vybavené zmenšenou verzí nové technologie Intel Centrino 2 s vPro, spojují tenké a lehké tělo s funkčností. Vybrané modely mají kryt vyztužen uhlíkovými a skelnými vlákny Lenovo, které zajišťují nízkou hmotnost a zároveň odolnost. Některé modely jsou rovněž osazeny 128GB SSD diskem, displejem s LED podsvícením a ultra-širokopásmovou konektivitou i Bluetooth.

V kombinaci s novou doplňkovou devítičlánkovou baterií notebooky uživatelům umožňují celodenní práci bez připojení k elektrické síti. Díky kompatibilitě s novou, samostatně dodávanou dokovací stanicí Lenovo ThinkPad X200 Ultrabase mohou uživatelé průběžně nabíjet svou druhou baterii a mít ji k dispozici v případě potřeby ještě delšího provozu v terénu. Mohou si rovněž do ultrabase stanice přikoupit Blu-Ray DVD přehrávač či další pevný disk.

Řada Tablet ThinkPad X200 přináší modely s hmotností od 1,6 kg a má se údajně jednat o řešení vhodné do prostředí zdravotní péče, realitních služeb, školství a obchodu – první širokoúhlý tablet Lenovo uživatelům má umožnit pohyb skutečně po celý den a nabízí až 10 hodin provozu na baterie. Vybrané modely s nízkonapěťovou verzí technologie Intel Centrino 2 s vPro nabízejí až 128GB SSD disk, displej s LED podsvícením, GPS a ultra-širokopásmovou konektivitu a mobilní broadband. Nové notebooky i tablety řady X200s jsou vybaveny WiFi rozhraním. Uživatelé také mohou využít i bezpečnostní prvky, jako je snímač otisků a šifrování celého obsahu pevného disku.

Podle metodiky Electronic Product Environmental Assessment Tool jsou nové notebooky a tablety zařazeny do kategorie Gold. Hodnotí se zde ekologická hlediska, jako je použití energeticky úsporných technologií, včetně nízko- a ultra-nízkonapěťových procesorů, LED podsvícení a SSD disků. Kromě toho jsou o 20 procent energeticky efektivnější než předchozí notebooky Lenovo ThinkPad.

Notebooky ThinkPad X200s a tablet ThinkPad X200 lze již objednávat u obchodních partnerů společnosti Lenovo. Ceny budou stanoveny později.


Tablet ThinkPad X200.


Komentáře