McAfee aktualizuje nástroje pro Risk Management

Společnost McAfee představila svůj doposud nejrychlejší, 10Gb/s systém pro prevenci vniknutí (IPS) řady IntruShield. Kromě toho firma uvedla také poslední verze svých nástrojů pro řešení správy bezpečnostních rizik.Společnost McAfee představila svůj doposud nejrychlejší, 10Gb/s systém pro prevenci vniknutí (IPS) řady IntruShield. Kromě toho firma uvedla také poslední verze svých nástrojů pro řešení správy bezpečnostních rizik.

IPS zařízení McAfee IntruShield 10 Gigabit Ethernet podporuje protokoly IPv4 i IPv6. Určeno je k použití na páteřní síti (nikoli na perimetru, jak kdysi bývalo dobrým zvykem) v podnicích i v datových centrech, jeho účelem je pak odhalovat a blokovat útoky i další nežádoucí provoz (spyware). Řešení se na trh dostane v druhé polovině letošního roku.

Firma uvedla také platformu McAfee IntruShield 4.1, což je řešení pro integraci sítí a systémů, které spolupracuje se systémy IPS. IntruShield 4.1 nabízí vylepšenou integraci s dalšími produkty společnosti McAfee v oblasti správy bezpečnostních rizik včetně enginu pro vulnerability-assessment McAfee Foundstone, McAfee Network Access Control (NAC) a konzole pro správu McAfee ePolicy Orchestrator (ePO).

Nových verzí se dočkaly i nástroje McAfee Foundstone 6.0, McAfee Remediation Manager 4.5 a McAfee Policy Auditor 4.5. Foundstone 6.0 nyní dokáže čerpat informace z McAfee ePO a vytvářet vysoce přizpůsobitelné reporty o stavu bezpečnosti jednotlivých počítačů v podniku. Remediation Manager 4.5 zase umožňuje automatizovat odstraňování zranitelností a upravovat bezpečnostní politiku. Jeho aktuální verze umožňuje integraci s řešeními McAfee ePO a McAfee NAC. Nakonec řešení McAfee Policy Auditor ve verzi 4.5 nabízí zvýšenou podporu průmyslovým standardům a regulačním požadavkům, jako je norma ISO 27001 a PCI.


Komentáře