Menší tablet s Windows 8 může stát do 400 dolarů

Na stránkách internetového obchodu Amazon se na krátkou chvíli objevily podrobnosti o prvním malém tabletu s Windows 8.

Menší tablet s Windows 8 může stát do 400 dolarů


Zatímco Acer byl v pátek zaneprázdněn prezentací nových zařízení s velkými rozměry displejů, na internetu se bez jeho vědomí dostal na krátký okamžik do prodeje 8,1palcový tablet Acer Iconia W3-810-1600. Tablet se nějakým omylem objevil v nabídce obchodu Amazon, ačkoliv oficiálně se o něm ještě nic neví.

Na tom by nebylo nic až tak zajímavého, kdyby všechny dosud uvedené tabletové počítače s Windows 8 nebyly vybavené 10palcovými nebo ještě většími obrazovkami. Operační systém od Microsoftu by totiž navržen ještě předtím, než se populárními staly tablety jako Nexus 7, Kindle Fire nebo iPad Mini.

Microsoft se však v poslední době snaží vytvořit ve Windows 8 příjemnější prostředí Acer Iconia W3-810-1600pro menší zařízení. Naposledy takto upravil hardwarové požadavky, když snížil minimální požadované rozlišení displeje z 1366x768 na 1024x768. Připravovaná aktualizace Windows Blue by zase měla obsahovat funkci Snap přizpůsobenou právě pro menší displeje.

Stránka na Amazonu odhalila o novém tabletu mnohé. Tablet by tak měl být vybaven dvoujádrovým procesorem Atom, 2 GB SDRAM a jediným portem USB. Použití procesoru s architekturou x86 znamená, že Iconia bude používat plnohodnotný operační systém Windows 8 a nikoliv Windows RT určený pro platformu ARM.

Nejvíce však většinu spotřebitelů zajímá cena. Partneři Microsoftu nemohou těžit z výhod systému Android, za který si Google neúčtuje žádné licenční poplatky. Microsoft je nicméně podle některých spekulací připraven náklady snížit na takovou úroveň, aby se výrobcům použití Windows 8 vyplatilo. Na stránkách Amazonu byla pořizovací cena tabletu Iconia stanovena na 390 dolarů.

Úvodní foto: © Microsoft


Komentáře