Microsoft nebude na CES a nikomu to nebude vadit

Microsoft nebude mít příští týden na veletrhu spotřební elektroniky CES 2013 v Las Vegas svůj vlastní stánek, což by však dle názorů odborníků nemělo prestiž tohoto největšího světového veletrhu se spotřební elektronikou nijak ohrozit.

Microsoft nebude na CES a nikomu to nebude vadit


Podle organizátorů Consumer Electronics Show bude na veletrhu vystavovat 3 200 subjektů a očekává se, že do Las Vegas kvůli němu přijede 156 000 lidí, tedy podobně, jako v předchozím roce. V minulém roce se CES zúčastnilo okolo 3 000 vystavovatelů, Microsoft však po skončení veletrhu ohlásil, že se jeho příštích ročníků již nezúčastní. Společnost se tak rozhodla podobně jako Google a Apple v předchozích letech, které při příležitosti představení svých produktů, jež se časově nekryjí s konáním CES, pořádají své vlastní konference. Na druhou stranu, i když výrobce operačního systému Windows na CES nebude mít svůj vlastní stánek, budou zde jeho zástupci, kteří povedou rozhovory s reportéry, partnery a dodavateli.

Kvůli absenci stánku Microsoftu se tak oficiálně nedozvíme, kdy přesně se začne prodávat tablet Surface Pro s Windows 8 (podle neoficiálních zpráv to má být na konci ledna).

Největším tématem budou i na letošní CES chytré telefony a tablety. Analytici předpovídají, že se v tomto roce rozmůžou tzv. „tablety“, tedy zařízení velikostně mezi tabletem a smartphonem. Jedno takové s názvem Ascend Mate plánuje představit třeba Huawei. Hlavním trendem na letošní CES však budou větší displeje s větším rozlišením a nižší ceny. „Uvidíme displeje s velkým rozlišením na levných tabletech s Androidem od asijských výrobců,“ míní Bill Rom ze společnosti 151 Advisors.

Organizátoři v listopadu oznámili, že tento rok bude bezdrátové produkty představovat okolo 1 500 vystavovatelů. Z výsledků studie Consumer Electronics Association vyplývá, že smartphony budou i v roce 2013 hlavním tahounem v oblasti spotřební elektroniky a výrobcům zajistí nejvyšší příjmy. Předpokládá se, že v roce 2013 si lidé koupí o 16 % více chytrých telefonů než v roce minulém. Stoupnout mají i tržby z prodeje tabletů, a to dokonce o 54 %. Díky stále se rozvíjejícímu standardu WiGig budou výrobci na letošní CES mimo jiné ukazovat, jak přenášet video a hudbu rychlostí 7 Gb/s v obývacím pokoji. Intel pak slibuje představení nových procesorů pro smartphony i tablety a mluví se o tom, že Lenovo představí smartphone osazený procesorem Atom. Dočkáme se samozřejmě i nových chytrých telefonů (s až osmi jádry) a tabletů od Samsungu, LG a dalších výrobců s operačním systémem Android a chybět nebudou ani displeje s velkým rozlišením.Komentáře