Microsoft u telefonů s WP spoléhá na Kinect

Microsoft se snaží zabudovat funkce Kinectu do nových high-endových telefonů s Windows Phone tak, aby měl jeho mobilní operační systém větší šanci na úspěch.

Microsoft u telefonů s WP spoléhá na Kinect


Nejméně jedno zařízení, označované zatím jako McLaren, se u amerických operátorů objeví později v tomto roce a bude opatřeno například funkcí, díky které lze aplikace a hry ovládat pouhým přejížděním prstem nad displejem bez nutnosti dotyku. Podle dobře obeznámených zdrojů portálu The Verge byla technologie, jíž se interně říká 3D Touch nebo Real Motion, v uplynulých letech vyvíjena Nokií. Na existenci prototypu Nokia McLaren poprvé upozornil portál Evleaks s tím, že zařízení má být následovníkem telefonu Lumia 1020.

McLaren má být unikátní díky počtu snímačů, které vytvářejí systém 3D Touch. I když se Microsoft již nyní snaží jednat s vývojáři, aby 3D Touch zakomponovali do svých aplikací a her, funkce má být alespoň z počátku dostupná exkluzivně pouze na telefonech Microsoftu a neobjeví se na zařízení jeho partnerů, například HTC.

Díky novince budou uživatelé schopni například přijímat hovor pouhým přiložením telefonu k uchu a zavěsit zastrčením zařízení do kapsy. Telefony s podporou 3D Touch budou dále využívat řadu hardwarových snímačů například k tomu, aby uživatel mohl odkládat nastavená upozornění pouhým přejetím ruky nad displejem. Fotoaparát by pak měl zoomovat pohybem prstů okolo zařízení.

Microsoft chtěl původně ukázat funkce 3D Touch již u Windows Phone 8.1 a projektu telefonu Nokia Goldfinger, avšak celá věc byla odložena na konec tohoto roku. Goldfinger stále existuje, ale jde o testovací zařízení, které má vývojáře připravit na změny, které přinese McLaren. S tím, jak se podle všeho na vydání chytrého telefonu s 3D funkcemi připravuje Amazon, je otázka, zda systém Microsoftu bude dostatečně unikátní do té míry, aby se od konkurence na high-endovém trhu odlišil.

Například Samsung má své vlastní Air Gestures k přepínání hudebních skladeb, přijímání hovorů nebo posouvání webových stránek, avšak ovládání není tak jednoduché, jak by si řada uživatelů představovala. Pokud tak bude 3D Touch od Microsoftu snadno ovladatelný, mohl by pro budoucnost Windows Phone znamenat opravdovou změnu.

 

Úvodní foto: © and4me - Fotolia.com


Komentáře