Microsoft vstupuje na trh s chytrými hodinkami

V téměř tichosti Microsoft vydal chytrý náramek Band. Cení si jej na 200 dolarů. Novinka je opatřená celou řadou senzorů (GPS, UV senzor či měřič tepu), které měří aktivitu uživatele a následně ji odesílají do tzv. Intelligence Engine (něco podobného jako hlasový asistent Cortana).

Microsoft vstupuje na trh s chytrými hodinkami


Zařízení má obdelníkový TFT displej s rozlišením 320 x 106 pixelů, který je však narozdíl od hodinek umístěn na spodní straně zápěstí. Náramek je navržen tak, aby fungoval s aplikacemi třetích stran jako MyFitnessPal, RunKeeper či Starbucks.

Band má být hlavním zařízením, které využije službu Microsoft Health - uživatelé mají možnost ukládat data, které náramek shromažďuje v této službě a sdílet je se svým lékařem. Náramek však neslouží pouze ke zdravotnickým účelům.

Intelligence Engine má uživateli nabízet různá doporučení při sportu - poradí například, jak dlouho by měl po provedené fyzické aktivitě odpočívat. Časem by služba měla umět okomentovat třeba i to, zda by uživatelův běh byl rychlejší bez snídaně, či po ní.

Není jasné, jak Engine bude data zpřístupňovat hlasové asistentce Cortana, ta je však na zařízení přítomna. Uživatelé tak mohou Cortanu požádat, aby vložila záznam do kalendáře nebo jí nadiktovat text. Náramek pak samozřejmě upozorní i na nadcházející schůzky zaznamenané v kalendáři.

„Představte si, že jste si stanovili cíl zlepšit fyzickou kondici a zhubnout,“ uvedl Zulfi Alam, hlavní manažer divize Osobní zařízení v Microsoftu. „Náramek vám v závislosti na vaší aktivitě bude automaticky nabízet tréninky upravené přímo na míru. S tím, jak se podle tohoto plánu budete řídit, se naše technologie bude přizpůsobovat tak, aby vám navrhla ten nejlepší plán - stejně jako by to udělal reálný trenér.“

Microsoft Band si bude kromě zařízení s Windows Phone rozumět také s iPhony od Apple (od verze 4S po verzi 6/6 Plus) a telefony s Androidem (4.3 nebo 4.4). Microsoft slibuje, že náramek vydrží na jedno dobití okolo 48 hodin s tím, že určité funkce jako GPS budou spotřebu energie zvyšovat. Zařízení pak bude možné dobít za hodinu a půl. Špatnou zprávou pro plavce je to, že Microsoft Band není vodotěsný.

Náramek bude nahrávat data i bez připojení k internetu a následně je přenese na váš telefon pomocí Bluetooth. Nezavoláte si z něj, ale ukáže vám zprávy, emaily, příspěvky na Facebooku či tweety na Twitteru. K ovládání asistentky Cortana je k dispozici mikrofon, reproduktory však na zařízení nenajdete, proto vám asistentka odpovědi pouze napíše na displej.

Úvodní foto: Microsoft


Komentáře