Microsoft údajně vyvíjí herní tablet Xbox Surface

Společnost chce sedmipalcovým tabletem konkurovat Applu, Googlu a Sony. Další novinkou je chystané sloučení služeb Messenger a Skype.

Microsoft údajně vyvíjí herní tablet Xbox Surface


Podle informací webové verze časopisu Verge vyvíjí společnost za zavřenými dveřmi tablet na platformě ARM, který by měl svými parametry nabídnout dostatečně kvalitní zážitek z počítačových her. Protože Xbox se stává obecnější značkou Microsoftu pro zábavu spotřební elektroniku a protože všechny tablety se jmenují Surface, novinka by měla mít v názvu kombinaci těchto svou značek.

Kromě úsporného a současně výkonného mobilního procesoru ARM s několika grafickými jádry bude podle Verge tablet vybaven i rychlou pamětí. Tyto vlastnosti by měly pomoci k co nejplynulejšímu hernímu zážitku. ARM nicméně nemá své místo pevně dané, Microsoft totiž stále uvažuje o možnosti nasazení procesoru od Intelu, který pohání i stávající stolní konzole.

Plánovaný formát a výkon menšího tabletu by měly poskytnout Microsoftu zbraň v boji s konkurenčními tablety iPad Mini a Nexus 7 a také s herní konzolí Playstation Vita. Vývoj zatím probíhá v USA, masovou výrobu by ale měl obstarat některý z čínských výrobců hardwaru, například Foxconn, který mimo jiné pracuje i na zakázkách pro Apple.

Na blogu Skypu se objevila informace o tom, že by tento videokonferenční systém měl pohltit starší, samostatný projekt Microsoftu – Live Messenger. Ke spojení obou technologií by mělo dojít v průběhu prvního čtvrtletí roku 2013 pod společným označením Skype. Výjimkou bude Čína, kde zůstane Messenger dále v provozu, protože tam se o jeho chod stará společný americko-čínský podnik, který nemá o přechod pod Skype zájem.

Úvodní foto: © Microsoft


Komentáře