Miniaturní Eee PC 900 s Windows XP uvedeno!

Společnost Asus tento týden uvedla na americký trh novou verzi svého miniaturního notebooku Eee PC 900 s operačním systémem Windows XP. Podívejte se, čím dalším je tento model vybaven.Společnost Asus tento týden uvedla na americký trh novou verzi svého miniaturního notebooku Eee PC 900 s operačním systémem Windows XP. Podívejte se, čím dalším je tento model vybaven.

Hlavní výhodou Eee PC 900 je 8,9“ displej s rozlišením 1 024 x 600 pixelů, který dělá tento přístroj značně použitelnější, neboť starší modely Eee PC se vyznačovaly rozlišením pouze 800 x 480 bodů.

Uživatelé si mohou vybrat mezi operačním systémem Linux a Windows XP, přičemž Asus předpokládá, že modelů s Windows se prodá letos značně více, než těch Linuxových. Již nyní prodává varianty 7“ Eee PC Surf XP a 4G XP, které jsou také vybaveny operačním systémem od Microsoftu.

Nové Eee PC 900 je osazeno 1 GB operační paměti, SSD diskem o kapacitě 12 nebo 20 GB a také 1,3 megapixelovou web kamerou. Kromě Windows XP je pak na příslušných modelech k dispozici balíček Microsoft Works a také Windows Live, který sestává z internetových služeb a softwaru, zajišťujícího efektivní a bezpečné řízení světa internetu.

Cena na americkém trhu by se měla pohybovat kolem 513 dolarů, v Evropě by pak měla činit 399 eur. Windows XP by měly být na noteboocích tohoto typu nabízeny až do 30. června 2010, díky rozhodnutí Microsoftu.
Nenechte si ujít:
Ultralevné notebooky za 4000 Kč dorazí brzy na trh, tvrdí Intel

Toshiba má unikátní miniaturní notebook s váhou 779 gramů!

Everex CloudBook CE1200V: další levný mininotebook představen!

Asus představil miniaturní notebook U2E se SSD diskem

Eee PC s Windows XP získá na atraktivitě

Nezbývá tedy jen doufat, že se tento mininotebook dostane brzy i na náš trh a za příznivou cenu.

Nový model Eee PC 900.


Komentáře