Mocná zrcadlovka pro začátečníky

Novou zrcadlovku pro tzv. entry-level uživatele - s označením D60 - představila společnost Nikon. Za její nejdůležitější vlastnosti označuje koncept zpracování obrazu Expeed, 10,2megapixelový CCD senzor formátu DX s automatickým čištěním a start kratší než 1/5 sekundy.Novou zrcadlovku pro tzv. entry-level uživatele - s označením D60 - představila společnost Nikon. Za její nejdůležitější vlastnosti označuje koncept zpracování obrazu Expeed, 10,2megapixelový CCD senzor formátu DX s automatickým čištěním a start kratší než 1/5 sekundy.
Fotoaparát disponuje řadou funkcí, které mají usnadnit práci začátečníkům v oblasti digitálních zrcadlovek a nechybí ani množství retušovacích funkcí včetně potlačení efektu červených očí, kompenzace protisvětel, prolínání obrazů nebo simulace aplikace filtrů. LCD displej se automaticky vypíná při přiložení oka v hledáčku a mění orientaci obrazu při natočení fotoaparátu. D60 je standardně dodávána se stabilizovaným objektivem 27 - 82,5 mm.
Orientační cena fotoaparátu činí 14 000 Kč za tělo, se stabilizovaným objektivem by měl přijít na 17 000. Nikon navíc ke každé zakoupené zrcadlovce nabízí 10 čištění snímacího čipu (mokrou cestou) zdarma.

Kompaktní fotoaparáty
Stejný výrobce představil i novou modelovou řadu kompaktních aparátů Coolpix pro sezónu 2008. Také zde je nasazen koncept zpracování obrazu Expeed, k záznamu dat jsou použity SD karty. K dispozici jsou modely od konzervativního 8,1megapixelového P60 přes stylový 10megapixelový širokoúhlý (od 28 mm) S600 až třeba po jednoduchý 8megapixelový S210, vybavený narozdíl od předchozích modelů pouze elektronickou stabilizací.


Komentáře