MSI uvede levný notebook s procesorem Atom

Již příští měsíc hodlá společnost Micro-Star Internetional (MSI) uvést nový levný notebook (respektive netbook) Wind, postavený na platformě Atom od Intelu. Wind by měl být konkurencí v prvé řadě pro Asus Eee PC, ale jak si ještě ukážeme, mnohem více je svými parametry bližší běžným notebookům.Již příští měsíc hodlá společnost Micro-Star Internetional (MSI) uvést nový levný notebook (respektive netbook) Wind, postavený na platformě Atom od Intelu. Wind by měl být konkurencí v prvé řadě pro Asus Eee PC, ale jak si ještě ukážeme, mnohem více je svými parametry bližší běžným notebookům.

Wind se má v USA prodávat ve dvou verzích – se Suse Linuxem od Novellu za 399 dolarů a s Windows XP za 549 dolarů. Verze s Windows bude vybavena procesorem Intel Atom s frekvencí 1,6 GHz, 10“ displejem, šestičlánkovou baterií, která by měla udržet počítač v provozu až šest hodin či 80GB pevným diskem. Levnější verze s Linuxem se bude lišit v použité baterii, která díky poloviční kapacitě vydrží zhruba 2,5 hodiny a nebude také vybavena modulem Bluetooth, který by měl být ve verzi s Windows nainstalován. Linuxový model bude mít také jen 512 MB paměti, zatímco dražší verze s Windows bude vybavena dvojnásobkem, tedy 1 GB operační paměti.

Mezi další výbavu u obou modelů by měla patřit webová kamera s rozlišením 1.3 MPx, tři USB porty nebo Wi-Fi 802.11 b/g. Netbook by se měl také vyrábět ve třech základních barevných provedení – v černé, bílé a růžové barvě plastů.

Wind však bude k dispozici kromě těchto dvou základních modelů i v různých levnějších i dražších variantách a bude moci být například vybaven až 320GB pevným diskem. Vyrábět by se pak měla i verze s 8,9“ displejem, která by mohla být zhruba o 50 dolarů levnější.
Nenechte si ujít:
Ultralevné notebooky za 4000 Kč dorazí brzy na trh, tvrdí Intel

Eee PC s Windows XP získá na atraktivitě

Další levný mininotebook přichází, tentokrát od ECS

Procesory v roce 2008 - revoluce či evoluce?

Detaily o nízkoenergetických procesorech Atom od Intelu

Nezbývá tedy jen doufat, že Wind od MSI bude mít úspěch a že se brzy dostane i na náš trh.

Barevné varianty netbooku Wind od MSI.


Komentáře