nVidia: Problém s vadnými čipy je prý překonán

Společnost nVidia, která v loňském roce zažila poměrně intenzivně medializovanou kauzu ohledně vadných grafických čipů tvrdí, že tento problém je již uzavřenou kapitolou a k poškození vztahů s výrobci notebooků prý nedošlo.


Problém se konkrétně týkal materiálu, v němž byly zapouzdřeny některé čipy určené pro přenosné počítače, což způsobovalo jejich přehřívání a případně i selhávání. I když řada uživatelů byla podle informací v internetových diskuzích touto skutečností poměrně hodně rozhořčena, nVidia říká, že vztahy s výrobci notebooků, kteří do svých produktů montovali vadné čipy zůstaly nedotčeny.

Ujesh Desai, vice prezident pro produktový marketing společnosti nVidia, na Computexu konkrétně v minulém týdnu řekl, že žádný z výrobců proti nVidii ani po této kauze nic nemá a chápou, že takováto věc se v proudu zaváděných inovací může stát.

nVidia dodává grafické čipy například do počítačů Apple, Dell, Hewlett-Packard či Acer a většina těchto výrobců nabídla uživatelům možnost bezplatných oprav či prodloužené záruky. Vydány byly i upravené ovladače, které zvyšovaly otáčky větráčků v notebooku. Nvidia na opravy vyčlenila v loňském roce částku 196 milionů dolarů, ale podle všeho za loňský rok z ní vyčerpala jen necelou čtvrtinu, konkrétně 43,6 milionu dolarů. V reakci na problém také začala ihned používat pro zapouzdření čipů jiný druh materiálu.

I přes zmíněné problémy s přehříváním navíc poptávka po grafických čipech od společnosti nVidia zůstává silná, tvrdí Desai, který je přesvědčený, že jeho společnost prodá v letošním roce pro přenosné počítače ještě více čipů, než tomu bylo loni. Podle Desaie to byla právě rychlá reakce jeho společnosti na zjištěný problém, která pomohla udržet dobré vztahy s výrobci notebooků a cílem jeho firmy je nabízet dobré produkty, s čímž zákazníci údajně počítají.

Nezbývá tedy než doufat, že v nejbližších letech se podobná situace již nebude opakovat, neboť někteří majitelé notebooků s vadnými čipy, které není možné z nějakého důvodu vyreklamovat, pravděpodobně pro tuto situaci až takové pochopení mít nebudou. Více o této situaci najdete dubnovém v článku nVidia: Problémy s vadnými grafickými čipy nekončí.Komentáře