Navigace Mio Moov 310 podporují už i aktuální informace o dopravě

Ministerstva dopravy v srpnu informovalo o oficiálním spuštění systému RDS-TMC v ČR a Mio nyní uvádí první navigaci Moov se zabudovaným přijímačem dopravních informací. V reakci na to Mio Technology, výrobce GPS navigačních zařízení, začala v České republice prodávat první model z autonavigací poslední série Mio Moov s přijímačem RDS-TMC zpráv – Moov 310.Ministerstva dopravy v srpnu informovalo o oficiálním spuštění systému RDS-TMC v ČR a Mio nyní uvádí první navigaci Moov se zabudovaným přijímačem dopravních informací. V reakci na to Mio Technology, výrobce GPS navigačních zařízení, začala v České republice prodávat první model z autonavigací poslední série Mio Moov s přijímačem RDS-TMC zpráv – Moov 310 (na obrázku pod článkem).

V květnu tohoto roku uvedlo Mio na český trh první modely nové série autonavigací Moov. Nyní tuto řadu rozšiřuje o modely s RDS-TMC modulem. Zákazníci tak budou moci využít možností, které jim přináší tato služba, jejíž provoz byl u nás oficiálně oznámen letos v srpnu. Na základě dopravních zpráv o nehodách, uzavírkách a dopravních zácpách, automaticky přenesených do navigace prostřednictvím služby TMC-RDS, dokáže tato řidiči nabídnout alternativní trasu do cíle cesty. V praxi tak může ušetřit až hodiny jinak strávené v autě popojížděním v koloně.

Společně s novými možnostmi samozřejmě Moov 310 nabízí i všechny funkce této série. Za zmínku stojí 4,3 palcový dotykový displej, GPS chipset SiRFStar III s technologií InstantFix II, zajišťující počáteční nalezení polohy v řádu několika sekund, nové intuitivní uživatelské rozhraní, funkce fonetické klávesnice, která najde adresu i při nepřesném zadání, nebo funkce NavPix, výběr cíle cesty podle fotografie.

Moov 310 je první navigací ze série, která má zabudovaný RDS-TMC modul. Ani zákazníci již vlastnící některou z navigací Moov ale nepřijdou zkrátka. Na konci října se v obchodech objeví držák do auta s vestavěným modulem RDS-TMC. Ten řidičům splní stejnou službu jako modul přímo vestavěný v navigaci.Komentáře