Netbooky Lenovo IdeaPad míří na český trh

Netbooky značky Lenovo IdeaPad, o jejichý představení jsme nedávno informovali, se už chystají na vpád i na český trh. Řada IdeaPad bude k dispozici v prodejnách spotřební elektroniky a v těchto týdnech české zastoupení výrobce vyjednává s řetězci. Cena má být údajně srovnatelná s konkurencí, ale v tuto chvíli ještě nebyla přesně stanovena.Netbooky značky Lenovo IdeaPad, o jejichý představení jsme nedávno informovali, se už chystají na vpád i na český trh. Řada IdeaPad bude k dispozici v prodejnách spotřební elektroniky a v těchto týdnech české zastoupení výrobce vyjednává s řetězci. Cena má být údajně srovnatelná s konkurencí, ale v tuto chvíli ještě nebyla přesně stanovena.

Podle dřívějších informací měla cena IdeaPadů začínat na západních trzích na 399 dolarech a globálně měly být k dispozici již v říjnu. Otázkou tedy je, zda Lenovo ještě stihne v ČR předvánoční sezónu, kdy se očekává silná poptávka právě po netboocích.

Netbooky IdeaPad S9e a S10e (na fotografiích kolem) byly údajně navrženy pro uživatele vyžadující maximální mobilitu a flexibilitu. Nejlehčí model váží necelých 1,2 kg a zároveň nabízí plnou funkčnost při práci s internetem a multimediálními aplikacemi. Klávesnice má pak dosahovat velikosti 85 % klávesnice běžných notebooků.

Kromě obvyklé funkčnosti nabízejí oba netbooky od Lenova základní textový procesor a též multimediální funkce. Pro rychlejší práci byly oba modely vybaveny funkcí Instant On, díky které může uživatel prohlížet elektronickou poštu, procházet internet, prohlížet si fotografie, připojovat se k videokonferencím nebo poslouchat hudbu, aniž by bylo nutné systém složitě startovat. Videohovory a videokonference podporuje integrovaná webová kamera.

V případě netbooků S9e a S10e mohou zákazníci vybírat z provedení s 8,9palcovým nebo 10,1palcovým displejem (LED podsvícený). Co se týče operačních systémů, lze volit mezi Microsoft Windows XP Home, XP Pro nebo Novell SLED 10 Linux. Počítače jsou také vybaveny buď 4GB SSD diskem, anebo pevnými disky s kapacitou až 160 GB.

Oba netbooky jsou osazeny procesorem Intel Atom, kapacita RAM činí u nejvýkonnějších modelů až 1,5 GB a pro připojení k internetu lze používat Ethernet nebo WiFi, případně volitelný Bluetooth modul. Díky standardnímu slotu ExpressCard 34 je možné i připojení přes mobilní širokopásmovou síť.

Společnost Lenovo nabízí k netbookům flexibilní záruku, a to údajně až do délky 3 let. Kratší záruční doby pokrývají v omezené míře i výměnu dílů. K dispozici by měly být v modré, červené a černé barvě krytu.

Více informací o těchto modelech najdete v srpnovém článku Lenovo představuje miniaturní notebooky IdeaPad.


Komentáře