Nokii unikly informace o prvním smartphonu s Windows Phone 7

Na maďarském blogu Technetu se zřejmě nechtěně objevily informace o připravovaném smartphonu Sea Ray, který bude jako první z mobilů Nokia osazen operačním systémem od Microsoftu.


Již dříve Microsoft a Nokia uzavřely strategické partnerství, na jehož základě budou mobilní zařízení Nokia vybaveny operačním systémem Windows Phone 7 – oba výrobci tak chtějí společnými silami lépe konkurovat zařízením společnosti Apple.

Podle interního sdělení výkonného ředitele společnosti Nokia Stephena Elopa se v případě Sea Ray má jednat o jeden z mnoha připravovaných modelů ještě pro letošní rok. Ve videu umístěném na zmíněném bligu (až v tuto chvíli již odstraněném) Elop ukazuje nový přístroj zaměstnancům firmy a zároveň je žádá, aby nepořizovali ze setkání zžádné záznamy, protože projekt je stále v režimu utajení.

V průběhu tohoto týdne přitom Nokia představila podobně koncipovaný mobil řady N9, který je však opatřen jiným operačním systémem, linuxové orienntovaným MeeGo, na němž Nokia spolupracuje s Intelem, viz. článek „Smartphone s MeeGo představila Nokia – bude zcela bez tlačítek“.

Avšak Windows Phone 7 pro Nokii, jak naznačují vyjádření jejích představitelů, představuje budoucnost. Ani v interní prezentaci se neobjevily žádné technické podrobnosti zařízení Sea Ray, tedy kromě toho, že bude vybaven stejným 8megapixelovým fotoaparátem s čočkami od firmy Carl Zeiss, jako je tomu v případě modelů řady Nokia N9. Na rozdíl od ní však bude vybaven tlačítkem pro aktivaci fotoaparátu.

Pozorovatelé ale soudí, že Sea Ray bude mít 1GHz procesor, 3,9palcový display AMOLED s rozlišením 854 x 480 pixelů  či polykarbonátové tělo.
Ohledně velikosti paměti však dochází k poměrně značné nejistotě. Doposud totiž všechny přístroje s Windows Phones 7 byly dostupné s kapacitou 8  nebo 16 GB, což ale může být při současných požadavcích uživatelů dost omezující. Proto se soudí, že by nové Sea Ray mohly mít až 64 GB interní paměti.Komentáře