Notebook Acer Aspire 8920 – nový design a HD rozlišení

Před nedávnem jsme informovali o nových noteboocích od Aceru ze série Gemstone, Aspire 8920 a 6920, které se vyznačují přepracovaným designem a HD rozlišením displeje. Dnes si přiblížíme první zmíněný model a podíváme se na jeho konkrétní výbavu a vlastnosti.Před nedávnem jsme informovali o nových noteboocích od Aceru ze série Gemstone, Aspire 8920 a 6920, které se vyznačují přepracovaným designem a HD rozlišením displeje. Dnes si přiblížíme první zmíněný model a podíváme se na jeho konkrétní výbavu a vlastnosti.

Na základě úspěchu, s nímž se setkala první řada notebooků Aspire Gemstone, která byla představena v květnu 2007, společnost Acer vyvinula zcela novou koncepci notebooků, která spojuje přednosti původní řady Gemstone, tzn. výjimečný design, inovativní textury (povrchy), materiály a technologii zpracování zvuku Dolby s displejem 18,4“, který je určen pro zobrazení v plném HD rozlišení. Dále byl doplněn nepřehlédnutelným prvkem, oživujícím celý výrobek - modrou barvou i světlem, která je charakteristická pro tuto novou řadu, jež nese název Aspire Gemstone blue.

Notebook nové řady Aspire 8920G nabízí vysoký výkon založený na procesorové technologii Intel Centrino a procesorech Intel Core 2 Duo, mobilním čipsetu Intel PM965 Express a integrovaném modulu pro bezdrátové připojení s podporou bezdrátových technologií Acer SignalUp InviLink Nplify.

18,4” LCD panel CineCrystal disponuje plným HD rozlišením (1 920x1 080), dobou odezvy 8 ms a nativním zobrazením s poměrem stran 16:9, což je ideální formát pro obsah s vysokým rozlišením.

Systém může být vybaven volitelnými grafickými kartami včetně nVidia GeForce 9650M GS až s 1280MB TurboCache (vyhrazená paměť 512 MB GDDR3 VRAM, sdílená systémová paměť až 768 MB) nebo nVidia GeForce 9500M GS až s 1280MB TurboCache (vyhrazená paměť 512 MB GDDR2 VRAM, sdílená systémová paměť až 768 MB). Obě grafické karty podporují technologii nVidia PureVideo HD, Shader Model 4.0 či Microsoft DirectX 10.

Zobrazení s vysokým rozlišením na externích zařízeních zaručuje konektor HDMI s podporou HDCP. Toto rozhraní přenáší kvalitní obraz i zvuk pouze jedním kabelem. Notebook v designu Aspire Gemstone blue spojuje druhou generaci technologie Dolby Home Theater s výkonnými technologiemi pro zpracování zvuku CineSurround, subwooferem Tuba CineBass a zvukovým výstupem 5+1 True 5.1.

Notebook Aspire 8920G přichází na trh také s mediální konzolí CineDash – dotykovým rozhraním, které představuje nový způsob přístupu k zábavě a umožňuje spustit Acer Arcade v několika sekundách, pohybovat se v menu, nastavit hlasitost i ovládat média.

Nový design se vyznačuje kromě jiného i novými povrchy: Například speciální textura plochy pro opření dlaní NeoWeave představuje výsledek náročného technického řešení pro pohodlné položení rukou.
Nenechte si ujít:
Acer představil multimediální notebooky s HD displeji a Blu-ray mechanikou

Asus útočí na trh s notebooky řadou novinek

Ultralevné notebooky za 4000 Kč dorazí brzy na trh

Toshiba má unikátní miniaturní notebook s váhou 779 gramů!

HP má notebook s 20,1“ HD displejem za atraktivní cenu

Pevný disk může mít kapacitu až 640 GB (2x320 GB), a notebooky Aspire 8920G mohou být na přání dodány i s mechanikou Blu-ray nebo DVD-Super Multi double-layer. Počítač je dále vybaven čtečkou paměťových karet typu „6 v 1“ s podporou nejběžnějších formátů.

Vestavěný televizní tuner pro příjem digitální televize (některých modelů) usnadní uživatelům notebooku Aspire 8920G vstup do interaktivního světa pozemního digitálního a analogového televizního vysílání. Sada multimediálních programů Acer Aspire Arcade je určena pro zobrazování a přepínání kanálů na přehledném rozhraní se snadným ovládáním.

Na všechny notebooky Acer je poskytována standardně dvouletá mail-in záruka (mezinárodní záruka ITW). Záruka může být prodloužena na tři roky službou AcerAdvantage, která se vztahuje i na náhodné poškození notebooku.


Komentáře