Nová aktualizace Android Wear dá uživatelům smartwatch větší svobodu

Google oznámil, že chytré hodinky s operačním systémem Android Wear bude již brzy možné používat i tehdy, pokud budou připojené k Wi-Fi síti vzdálené tisíce kilometrů od Wi-Fi nebo mobilní sítě, k níž je připojen smartphone uživatele.

Nová aktualizace Android Wear dá uživatelům smartwatch větší svobodu


Android Wear tak uživatelům nabídne větší svobodu, než Apple Watch, které musejí být připojeny k té samé Wi-Fi síti, jako iPhone uživatele (a hodinky nesmí být od iPhonu příliš daleko).

Jednotliví výrobci ke svým smartwatch v tomto ohledu přistupují různými způsoby - některé jsou párovány s telefony přes Bluetooth, jiné (jako třeba Samsung Gear S) pak mohou fungovat zcela nezávisle, což však přináší velkou nevýhodu - uživateli chodí další účet za použitá data.

Není zatím jasné, zda uživatelé chtějí mít na svých zápěstích nezávisle fungující hodinky nebo smartwatch spíše vnímají jako prostředek k zobrazování upozornění. Například Apple Watch umožní svému uživateli jít do tělocvičny a nechat smartphone zamknutý ve skříňce poblíž (pokud jsou obě zařízení připojena ke stejné Wi-Fi).

Uživatelé hodinek s operačním systémem Android Wear však budou moci díky nové aktualizaci, která bude k dispozici během několika týdnů, nechat svůj androidový telefon doma a i tak využívat většinu jeho funkcí.

„Pokud jsou vaše hodinky připojeny k Wi-Fi síti a váš telefon má přístup k datům, budete schopni dostávat upozornění, odesílat zprávy a používat všechny své oblíbené aplikace,“ uvedl na blogu Googlu David Singleton. Telefon tedy uživatel bude muset mít připojený k Wi-Fi či mobilní síti tak jako tak a v případě, že bude chtít hodinky používat delší dobu a nechat smartphone doma, bude telefon muset být také připojený do nabíječky.

Jak dodala mluvčí Googlu, uživatel bude muset samozřejmě tehdy, pokud nebude nablízku žádná známá Wi-Fi síť, ale pouze nová chráněná síť, zadávat heslo. U míst, která však navštěvuje často, již hesla budou zadána a hodinky se k sítím budou automaticky připojovat.

Kromě nové podpory Wi-Fi aktualizace 5.1.1 pro Android Wear přinese také novou funkci, která bude šetřit baterii hodinek označovanou jako „always-on apps“. Ta funguje následovně: pokud uživatel používá například aplikaci map, zůstane tato zapnutá tak dlouho, dokud ji bude uživatel potřebovat a nezmizí tak vždy, když uživatel spustí ruku k zemi (jak je tomu nyní).

Displej bude plně barevný, když se uživatel na hodinky bude dívat, ale zšedne, jakmile se na něj uživatel dívat přestane. Díky tomu, že se aplikace nebude vypínat, bude šetřena energie, která je jinak potřebná k jejímu každému opětovnému otevření.

Úvodní foto: Fotolia © Robert Lehmann


Komentáře