Nová karta Pyro Kompressor komprimuje HD video až osmkrát rychleji

Společnost Pyro AV představila Pyro Kompressor HD, novou rozšiřující PCI Express (PCIe) kartu, která značně urychlí kompresi High Definition videa. Pro PC má být výrobek uveden na trh v únoru a pro počítače Mac na jaře, cena bude 3 495 dolarů.Společnost Pyro AV představila Pyro Kompressor HD, novou rozšiřující PCI Express (PCIe) kartu, která značně urychlí kompresi High Definition videa. Pro PC má být výrobek uveden na trh v únoru a pro počítače Mac na jaře, cena bude 3 495 dolarů.

Dle Pyro AV umožní karta komprimovat HD video až osmkrát rychleji, než za pomoci softwarových nástrojů. Karta je plně programovatelná, je navržená tak, aby bylo v budoucnu možné přidat podporu dalších nově uvedených kodeků. V současnosti podporuje kodeky MPEG-2 a H.264/AVC. Výrobek je určen profesionálům, kteří produkují video pro DVD, HD DVD, Blu-ray disky nebo Internet.

Obslužný software karty podporuje sledování složek pro automatizaci procesů, upscaling a downscaling (zvětšování a zmenšování), uživatelské nastavení, kapitoly, dávkové kódování pro zpracování více úloh, drag and drop (přetahování souborů pomocí myši), nastavení podle předem zadané velikosti výstupního souboru a streamování z různých vstupních formátů.
Nenechte si ujít:
8GB CompactFlash Kingstonu nabízí propustnost až 45 MB/s.

LED dokáže výrazně vylepšit ploché displeje

Hitachi, Canon a Panasonic budou společně vyrábět LCD

Karta je schopná zpracovat nekomprimované i komprimované video, v současnosti obsahuje dekodéry pro DV, MPEG-1, MPEG-2, H.264, AVCHD, AVC-Intra, VC1, DVCPRO 25/50/100, DVCPRO-HD, JPEG 2000, YUV soubory, dále podporuje soubory DirectShow a QuickTime.

Podle výrobce bude karta Kompressor HD dodávána se softwarem Adobe Premiere Pro CS3 a After Effects CS3 Professional.


Komentáře