Nová řada LCD monitorů od LG je zase o krok dále

V posledních dnech představila řada výrobců své nové řady LCD monitorů pro rok 2008. Ani LG Electronics nezůstává pozadu a uvádí nové modely, které se vyznačují řadou inovací, jako je například připojení přes USB, S-IPS obrazovka či televizní tuner.V posledních dnech představila řada výrobců své nové řady LCD monitorů pro rok 2008. Ani LG Electronics nezůstává pozadu a uvádí nové modely, které se vyznačují řadou inovací, jako je například připojení přes USB, S-IPS obrazovka či televizní tuner.

Flatron M228WD
LCD monitor M228WD od LG Electronics je multifunkčním přístrojem, který je kromě obvyklých funkcí navíc vybaven tunerem pro příjem digitálního televizního signálu.

Nabízí rozlišení 1680x1050, kontrastní poměr 3000:1, odezvu 5 ms a digitální i analogový tuner. Těchto kvalitních parametrů si uživatel všimne především při hraní počítačových her nebo sledování televize, neboť obraz bude plynulý a ostrý. Tomu pomáhá technologie LG s názvem Digital Fine Contrast Ratio, zkráceně DFC, jejímž dalším účelem je lepší zobrazení pohybů na obrazovce bez ohledu na jejich tmavost či světlost. Digitální tuner přijde vhod uživatelům v místech s dosahem digitálního vysílání.

Mezi další vlastnosti monitoru LG patří DVI vstup a dva vestavěné reproduktory, každý o výkonu 3 W. Zmiňme i velký pozorovací úhel 170/170, a tak uvidíte dění na obrazovce, ať jste téměř kdekoliv před monitorem. Širokoúhlý 22“ displej přináší divákovi celý obraz bez zkreslení, což ocení zejména při panoramatických záběrech.

Cena nového širokoúhlého monitoru LG M228WD byla stanovena na 9490 Kč včetně DPH.

High-endové modely W3000H a W2600H
LG dále přichází na český trh se dvěma novými hi-endovými LCD monitory určenými grafikům a dalším náročným uživatelům. Nejvyšší model W3000 zaujme 30“ displejem s ultra vysokým rozlišením 2560x1600 bodů, 18 podsvětlovacími trubicemi a technologií S-IPS. Monitor W2600H disponuje úhlopříčkou 26“ a pracuje ve Full HD rozlišení (1920x1200 bodů). Do jeho výbavy patří S-IPS panel a 16 podsvětlovacích trubic. Oba představení zástupci od LG reprezentují novou nejvyšší řadu monitorů s názvem W00H.

Technologie S-IPS (Super In Plane Switching ) je odborníky považována za jeden z nejlepších způsobů, co se týče kvality podání barev, rozsahu pozorovacích úhlů a rovnoměrnosti podsvícení. Díky inovovaným podsvětlovacím trubicím (u 26“ modelu je jich 16, a u 30“ LCD dokonce 18) a unikátní technologii výroby barevných filtrů dosahují oba monitory až neuvěřitelného barevného prostoru 115 % Adobe RGB. Inženýrům LG se rovněž podařilo dosáhnout nadstandardních hodnot odchylky barev DELTA E.

LCD monitor W2600H s obrazovkou o úhlopříčce 26 palců a vysokým rozlišením Full HD (1920x1200) používá vyspělý panel S-IPS se 16 podsvětlovacími trubicemi. Doba odezvy se pohybuje na úrovni 5 ms. Dynamický kontrastní poměr má hodnotu 5000:1, pro účely statické grafiky je samozřejmě možné ho zcela vypnout.

Největší, třicetipalcový monitor W3000H s displejem s ultra vysokým rozlišením 2560x1600 bodů skrývá 18 podsvětlovacích trubic a technologii S-IPS. Doba odezvy je 12 ms a dynamický kontrastní poměr vrcholí hodnotou 3000:1. Stejně jako u předešlého modelu lze dynamický kontrast vypnout.

Oba nové monitory můžete ergonomicky nastavit dle vašich potřeb — naklápět, otáčet kolem svislé osy a výškově polohovat. Připojení LCD k počítači se děje prostřednictvím DVI-D konektoru. Nechybí ani USB hub.

I přes mimořádné parametry nových monitorů LG zůstávají jejich ceny podle slov výrobce víceméně přijatelné. Za model W3000H (30“) zaplatíte 36 900 Kč včetně DPH, monitor W2600H (26“) pak stojí 21 900 Kč včetně DPH. V českých obchodech budou dostupné v průběhu března 2008.
Nenechte si ujít:
LG nabízí nový LCD monitor s připojením přes USB

Samsung představil na CeBITu nové LCD monitory

Asus na CeBITu předvádí nová LCD, Mini PC i síťová řešení

Miniaturní notebook a úsporná PC i LCD od Fujitsu Siemens na CeBITu

Samsung přichází se zárukou na vadné body u svých LCD

Poslední novinkou, která přichází začátkem března na český trh, je Flatron L206WU, který je možno připojit k počítači prostřednictvím USB a o kterém jsme detailněji již psali zde.


Komentáře