Nové čipy z produktové řady Core i7 se objevily v online obchodech

Nové procesory Core i7 se v předstihu objevily v nabídce online obchodů. Díky tomu známe bližší detaily o těchto nových procesorech založených na platformě Nehalem ještě před jejich oficiálním vypuštěním.


Nové čipy z produktové řady Core i7 se objevily v online obchodech

 

Několik online obchodů začalo ve středu přijímat objednávky na dva nové typy Intel Core i7 čipů se čtyřmi jádry, které jsou určeny hlavně pro výkonné desktopy a workstation. Oficiální vypuštění těchto procesorů je naplánováno na 31. květen, alespoň podle zdrojů webového portálu PCs For Everyone.

Mezi novinky patří i čip, který bude zřejmě nejrychlejším z Core i7 procesorů. Čtyřjádrový Core i7 Extreme 975 pracuje na frekvenci 3,33 GHz a je vybaven 8MB sdílené L3 cache. Na stránce PCs For Everyone za něj zaplatíte 1 129 dolarů, na jiných webech se ceny pohybují mezi 1 100 až 1 250 dolary. Tento čip vystřídá Core i7 965 na místě nejrychlejšího Core i7 procesoru.

Druhou novinkou je čip Core i7 950, který pracuje na frekvenci 3,06 GHz a obsahuje 8MB sdílené L3 cache. Jeho cena byla portálem PCs For Everyone stanovena na 649 dolarů. Tento procesor by mohl nahradit Core i7 940, který Intel plánuje přestat vyrábět.

Core i7 čipy jsou založeny na Nehalem architektuře firmy Intel a mají integrovaný paměťový řadič, který poskytuje procesoru rychlejší cestu ke komunikaci s pamětí. Čipy také obsahují další technologie jako je třeba QuickPath Interconnect, který zrychluje komunikaci mezi CPU a systémovými komponentami.

V budoucnu společnost Intel nahradí čipy Core i7 (na začátku roku 2010) novými, které zatím nesou označení Gulftown. Tyto čipy budou vyrobeny za pomoci 32 nanometrového procesu, který je učiní rychlejšími a zároveň energeticky šetrnějšími než jsou současné Core i7. Gulftown čipy budou součástí plánované rodiny 32-nm procesorů Westmere firmy Intel.Komentáře