Nové notebookové koncepty od Intelu

Intel si hraje s umístěním dalších displejů. Podívejte se, jak si představuje notebooky budoucnosti.

Nové notebookové koncepty od Intelu


Na loňském Computexu Intel předvedl koncept svého notebooku s dvojitou obrazovkou Tiger Rapids, na tom letošním už jsou podobná zařízení realitou. A Intel tak představuje další inovaci: Ambient PC – notebook, který lze díky displeji na jeho hraně používat i když je zavřený.

To však neznamená, že by byl příběh dual-screenů skončený. Naopak. Nový koncept nese název Honeycomb Glacier a přidává další menší obrazovku, která se při otevření notebooku vysouvá z prostoru nad klávesnicí. Pojďme si nové projekty představit blíž.

Ambient PC

Koncept Ambient PC vypadá povědomě – zkuste si představit Galaxy Note Edge, ovšem jako notebook. Ze zavřeného přístroje vyčnívá zaoblený displej úzký tak akorát na to, aby se na něj vešlo několik ikon. Displej je samozřejmě dotykový a aplikace tak skrz něj lze spouštět, ať už zobrazí kalendář nebo otevře Spotify. Bez rozevření notebooku lze spustit rovněž virtuálního asistenta. Součástí notebooku je také zadní kamera, která se při zavření stává de facto kamerou horní a skrz Windows Hello může být využita k rozpoznání tváře. Otázka je, jestli uživatelé úkony umožněné přídavným displejem nebudou místo notebooku provádět raději na svých chytrých telefonech.

Honeycomb Glacier

Honeycomb Glacier vychází z obdobného konceptu jako například Zenbook Duo Pro od Asusu, ovšem posouvá ho ještě o kousek dál. Zatímco Asus druhý menší displej umístil do roviny s klávesnicí, Intel se rozhodl pro možnost jeho naklonění a vyzvednutí celé zobrazovací plochy prakticky až do úrovně očí. Smysl vyzvednutí přitom není jen v pohodlnějším úhlu pohledu, ale zajišťuje též lepší odvětrávání počítače.

Twin Rivers

Třetí uvedenou novinkou je prototyp s názvem Twin Rivers, který zaujme hlavně designem připomínajícím „semišovou“ konstrukci Alcantara známou ze zařízení řady Surface od Microsoftu. Hlavně však Twin Rivers disponuje dvěma dvanáctipalcovými dotykovými obrazovkami. Nutno říct, že prezentace, při níž Intel na Twin Rivers prohlížel komiks, byla působivá a nechyběla jí ani animace otáčení stránek. Pro zobrazování obsahu stylový notebook!

Úvodní foto: IDG PC WORLD


Komentáře