Nové počítače iMac nabízejí mnohem vyšší výkon

Svou produktovou řadu počítačů iMac inovovala firma Apple. Nové modely postavila na rychlejších procesorech Intel Core 2 Duo a doplnila i nejvýkonnější grafiku, která kdy byla na iMacu dostupná. Ve všech nových počítačích iMac je použit procesor s 6MB L2 cache a rychlejší vnější sběrnice (1 066 MHz); ve většině modelů je také standardem 2 GB paměť.Svou produktovou řadu počítačů iMac inovovala firma Apple. Nové modely postavila na rychlejších procesorech Intel Core 2 Duo a doplnila i nejvýkonnější grafiku, která kdy byla na iMacu dostupná. Ve všech nových počítačích iMac je použit procesor s 6MB L2 cache a rychlejší vnější sběrnice (1 066 MHz); ve většině modelů je také standardem 2 GB paměť.
Nejvýkonnější iMac z této řady, který má displej o velikosti 24 palců, může nyní využít procesor až s frekvencí 3,06 GHz a výkonnou grafickou kartu nVidia GeForce 8800 GS. „Prodeje počítačů Mac rostou 3,5krát rychleji než prodeje PC,“ uvedl při příležitosti uvedení inovovaných iMaců P. Schiller, senior viceprezident pro celosvětový produktový marketing firmy Apple. Nová řada počítačů iMac bude v ČR a SR dostupná v průběhu června 2008.
Při výrobě nových iMaců je také brán větší ohled na ekologii. Jsou použity recyklovatelné materiály s dlouhou životností, např. sklo na displeji je odolné vůči poškrábání a na tělo počítače je využit hliník.
Každý iMac je dodáván se sadou iLife 2008, což je nejnovější verze balíku multimediálních aplikací, která obsahuje novou verzi programu iPhoto a kompletně přepracovaného programu iMovie, přičemž oba tyto produkty jsou úzce integrovány s novou webovou službou .Mac Web Gallery umožňující sdílení fotografií a videa online. Na každém iMacu je nainstalován operační systém Leopard, aktuální verze moderního operačního systému pro Macy, v němž je obsažen nástroj Time Machine zajišťující bezproblémové zálohování všech programů a dat na Macu; inovovaný Finder, který umožňuje snadné prohlížení a sdílení souborů mezi různými Macy; Quick Look, nabízející nový způsob prohlížení souborů bez nutnosti otevírat aplikace; Spaces, nová intuitivní funkce umožňující vytvořit skupiny aplikací a jednoduše mezi nimi přepínat; nová plocha s funkcí Stacks, která přináší nový přístup k souborům ze symbolové lišty a významné inovace Pošty a iChatu. Uživatelé služby .Mac mohou využívat službu Back to My Mac, která slouží k prohlížení souborů na jejich lokálním počítači a umožňuje jim přistupovat k těmto souborům z dálky přes internet.


Komentáře