Nové výkonné servery Fire s čipy x86 představil Sun

Údajně nejrychlejší server o velikosti 1U s procesorem X86 určený pro technické výpočetní úlohy a také prý nejškálovatelnější systém 2U podnikové třídy s procesory Intel Xeon představila firma Sun Microsystems.Údajně nejrychlejší server o velikosti 1U s procesorem X86 určený pro technické výpočetní úlohy a také prý nejškálovatelnější systém 2U podnikové třídy s procesory Intel Xeon představila firma Sun Microsystems.
Svou řadu serverů Sun Fire s procesory Intel Xeon rozšířila o dva nové modely pro vysoce výkonné výpočetní aplikace (High Performance Computing, HPC), web 2.0 a podnikové výpočetní úlohy firma Sun Microsystems.
Jedná se o 1U server Sun Fire X2250 pro úlohy HPC a 2U systém Sun Fire X4250 podnikové třídy. Servery s jedním či dvěma dvou- nebo čtyřjádrovými procesory Xeon řady 5200 či 5400 podporují operační systémy Solaris 10, Linux a Windows.
Řada serverů Sun s procesory Intel Xeon dosáhla mezi zákazníky obrovské obliby. Abychom udrželi krok s poptávkou, oznamujeme už sedmý a osmý systém s procesorem Xeon od uzavření strategické aliance se společností Intel v roce 2007,“ řekl Bob McGaughey, produktový viceprezident divize Systems Group společnosti Sun Microsystems. „
Sun Fire X2250 je vhodný pro takové úlohy, jako jsou MCAE, EDA či služby pro oblasti energetiky nebo financí. Ve velmi zhuštěných prostředích s velkou citlivostí na odběr energie podle výrobce zaručuje vysoký výkon a možnost snadného škálování pro úlohy paralelní zpracování. V kombinaci s bezplatně dostupným souborovým systémem Lustre mohou zákazníci škálovat tyto aplikace na desítky tisíc uzlů, petabajty dat či miliardy souborů.


Komentáře