Novinky na veletrhu IFA 2014 – 2. díl

V druhém díle přehledu technologických novinek z veletrhu IFA se podíváme na to, co představily společnosti Nokia, Samsung, Sony a Toshiba.

Novinky na veletrhu IFA 2014 – 2. díl


1. díl článku: Novinky na veletrhu IFA 2014 – 1. díl

Nokia

Lumia 830

Lumia 830 se může pochlubit 10Mpix fotoaparátem PureView a podle Microsoftu má jít o „první vlajkovou loď společnosti, která je dostupná za přijatelnou cenu“.

Lumia 730

Dále byly představeny smartphony Lumia 730 a Lumia 735 (rozdíl je v tom, že první jmenovaný podporuje dvě SIM karty). Tvůrci obou telefonů se zaměřili na kvalitní přední fotoaparát. Ten má 5 Mpix a doprovází jej aplikace Lumia Selfie.

Samsung

Samsung Galaxy Note 4

Note 4 má 5,7palcový displej Super AMOLED s rozlišením Quad HD 2560 x 1440 pixelů, jenž se přizpůsobuje různým světelným podmínkám. Fotoaparát má 16 Mpix a pořizuje opravu pěkné fotografie.

Samsung Galaxy Note Edge

Tento unikátní smartphone, který má – jak už jeho název napovídá – zakřivený displej sahající přes hranu přístroje, na sebe strhl vlnu pozornosti. Zařízení má stejný displej jako Galaxy Note, ten však pokrývá jeden palec levé strany telefonu. Nejen, že tak smartphone dobře vypadá, ale podle Samsungu tato novinka umožní i lepší hraní i ovládání telefonu.

Samsung Gear S

Stejně jako ostatní společnosti, i Samsung na IFA představil své nové chytré hodinky. Ty ke svému fungování nepotřebují spárování s telefonem, ale fungují samostatně, protože obsahují vlastní kartu SIM.

Samsung Gear VR

Samsung konečně oficiálně představil i Gear VR, což je souprava určená pro simulaci virtuální reality. Jako displej je možné připevnit (vybrané) smartphony, tudíž se značně sníží cena zařízení.

Sony

Sony Xperia Z3

Sony představilo svou čtvrtou vlajkovou loď za necelé dva roky. Z3 si zachovává design Z2, je však tenčí a zakulacenější a není tak široká ani vysoká, jako předchldce. Telefon má 5,2palcový  displejfull HD.

Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Xperia Z2 Tablet byl možná až příliš velký, takže se Sony rozhodlo vydat jeho menší verzi. Ta má 8palcový displej full HD a váží 270 gramů. Zařízení pohání čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 na frekvenci 2,5 GHz. a k dispozici jsou 3 GB RAM, podpora LTE, operační systém Android 4.4 KitKat a 16 GB interní paměti s možností rozšíření až o 128 GB pomocí karet microSD. Na zadní straně je 8,1Mpix fotoaparát a 2,2Mpix přední kamerka nad displejem umožňuje snímání videa v kvalitě 1080p.

Toshiba

Toshiba Chromebook 2

Nový 13palcový notebook se systémem Chrome OS je tenčí a lehčí než jeho předchůdce. Chromebook 2 má 13,3palcový displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů a prodávat se bude za 330 dolarů.

Tablet Toshiba Encore Mini

Toshiba představila také malý levný tablet s Windows 8.1 (i když cena zatím není známa). Toto zařízení se 7palcovým displejem a rozlišením 1024 x 600 pixelů pohání procesor intel Atom Z3745 a k dispozici je 1 GB paměti RAM.

 

Úvodní foto: © Samsung


Komentáře