Novinky od Asusu na veletrhu CES 2009

Společnost Asus odhalila na veletrhu CES 2009 v Las Vegas širokou řadu nových produktů. Se zaměřením na téma „Vstupte do života se společností Asus (Access live with Asus)“ měla kolekce produktů vystavovaných na CES 2009 za cíl zjednodušit život uživatelů a pomoci jim v realizaci celého jejich potenciálu v nové éře digitálních technologií.


S koncepcí „Snadné učení, práce i zábava“ přišlo v roce 2007 první na trh uvedené Eee PC, jež se snažilo být předzvěstí éry digitálních technologií funkčně zaměřených na potřeby uživatelů, zejména pak na malé rozměry s ohledem na snadnou přenosnost, konstrukci odolnou vůči otřesům pro práci venku a na cestách a v neposlední řadě exkluzivní technologii Super Hybrid Engine (SHE) zajišťující dostupnost počítače po celý den.

Během veletrhu CES společnost Asus představila nejnovější zástupce ze své řady počítačů Eee PC v podobě Eee PC S101 a S101H (verze s pevným diskem), které kladou důraz na styl a design a jsou určeny pro ty uživatele, kteří jsou ochotni si za tyto vlastnosti připlatit. K vidění na CESu byl i netbook Eee PC Touch, který je vybaven otočným dotykovým displejem (viz obrázek), Eee Top – univerzální počítač s dotykovým rozhraním a dále již známý Eee Box – kompaktní a energeticky úsporné PC o velikosti 1L, které vzhledem ke svým redukovaným rozměrům nabízí dle výrobce energeticky účinné řešení pro práci na počítači i ve velmi stísněných prostorách.
 
Dalšími představenými produkty byly nové notebooky G71 od společnosti Asus vybavené procesory Intel Quad Core s výkonnou grafickou kartou. Další modely z řady herních notebooků G-Series – například G50Vt a G70Sg obsahují takové jako například Direct Messenger – druhý displej, který pomůže hráčům s kontrolou jejich e-mailů a zpráv nebo systémových informací, např. vytížení CPU během hry.

Další novinkou je základní deska Rampage II Extreme, která je údajně držitelkou několika světových rekordů v přetaktování. Ta je určena pro procesory Intel Core i7 a vyznačuje se takovými vlastnostmi jako ROG Extreme Engine či vícevrstvé polymerové kondenzátory (ML Caps) vysoké kvality.

Mezi dalšími inovačními řešeními od Asusu pak lze nalézt základní desky M4 Series, které podporují nejnovější procesory AMD. Tyto základní desky, které využívají od základů přepracovanou konstrukci a budou vybaveny 8fázovým systémem napájení.

Jako poslední pak zmíníme zvukovou karta Xonar HDAV1.3 Deluxe, která obsahuje technologie Protected Audio Playback Systems (PAPS) a plnou certifikaci Advanced Access Content System (AACS) zajišťující Blu-ray zvuk v plné kvalitě bez podvzorkování. Tato karta dokáže dekódovat Blu-ray filmy a využívá formátů bezztrátového digitálního zvuku, jako jsou například Dolby TrueHD nebo DTS-HD Master Audio. Zvuková karta Xonar HDAV1.3 Deluxe, která je navržena pro novou generaci počítačů Home Theater PC (HTPC), je vybavena audio procesory AV200, Splendid HD video procesorem s certifikací HDMI1.3a a vestavěným portem HDMI.Komentáře