Novou řadu mobilních pracovních stanic Celsius H uvedla na náš trh FSC

Novou generaci mobilních pracovních stanic představila na českém trhu firma Fujitsu Siemens Computers. Jedná se o modely nové řady Celsius H, což jsou podle výrobce výkonné vysokokapacitní systémy pro průmyslová odvětví vyžadující velmi vysoký výpočetní výkon a špičkovou grafiku, tedy pro takové obory, jako grafický design, stavební inženýrství, strojírenství nebo průmyslový či webový design.Novou generaci mobilních pracovních stanic představila na českém trhu firma Fujitsu Siemens Computers. Jedná se o modely nové řady Celsius H, což jsou podle výrobce výkonné vysokokapacitní systémy pro průmyslová odvětví vyžadující velmi vysoký výpočetní výkon a špičkovou grafiku, tedy pro takové obory, jako grafický design, stavební inženýrství, strojírenství nebo průmyslový či webový design.
Výkon pracovních stanic Celsius H265 a Celsius H270 zajišťuje technologie Intel Centrino 2. Model Celsius H270 lze volitelně vybavit procesorem Intel Core 2 Extreme nebo novými čtyřjádrovými procesory Intel Mobile.
Vysoký grafický výkon zajišťuje grafická karta nVidia Quadro FX 770M s 32 paralelními CUDA jádry pro provádění výpočtů. Zařízení obsahují 15,4“ displej s  rozlišením WSXGA+ (1680×1050 bodů) nebo WUXGA (1920×1200 bodů). Volitelná je i Blu-ray mechanika.
Modely řady Celsius H váží 3 kg a v porovnání s jinými mobilními pracovními stanicemi jsou prý stále snadno přenosné. Integrované vysokorychlostní rozhraní UMTS, Wi-Fi a Bluetooth uživateli poskytují přístup k firemním datům, e-mailům a samozřejmě k internetu z kteréhokoliv místa v Evropě. Navíc je správce IT vždy na dosah, protože administraci a řešení problémů lze díky nejnovější technologii Intel vPro provádět prostřednictvím vzdáleného přístupu.
Replikátor portů i veškeré komponenty určené do modulární šachty, jako je DVD mechanika, druhá baterie nebo druhý pevný disk, jsou kompatibilní se všemi modely řady Esprimo Mobile a lze je zaměňovat a používat dle potřeby.


Komentáře