Nový iPod touch je sice rychlejší, jinak ale stejný

Apple překvapivě uvedl sedmou generaci iPodu touch.

Nový iPod touch je sice rychlejší, jinak ale stejný


Poprvé od roku 2015 Apple uvedl nový iPod touch. Ačkoliv, pouhým pohledem byste ho od jeho předchůdců nerozeznali. Má totiž tutéž čtyřpalcovou obrazovku, přichází ve stejných barevných variantách i stejně silným rámem umocňujícím jeho dnes už zastaralý design.

Je však dostatečně výkonný na to, aby zvládal AR aplikace i skupinové FaceTime hovory. Apple v nových iPodech touch aktualizoval A8 procesor čipem A10 Fusion známým z iPhonu 7, tedy stejným, který pohání méně výkonné modely iPadů. Nové iPody touch tak sice ani zdaleka nedosahují rychlostí čipů A12 Bionic obsažených v iPhonech XS, oproti předchozím modelům však jde přece jen o zlepšení.

A stejně jako ty, také novinka startuje na ceně 199 dolarů za 32GB variantu, navíc k variantě 128 GB za 299 dolarů přibyla ještě varianta s 256GB za 399 dolarů. Bohužel, nový iPod touch přehlíží řadu novějších funkcí Applu, a to včetně bezdrátového nabíjení, duální fotoaparát nebo Animoji. Na druhou stranu ale obsahuje 3,5mm sluchátkový jack.

Apple představil první generaci iPodu touch s vydáním nového iPhonu v roce 2007 a pravidelně jej refreshoval až do roku 2012, kdy jeho popularita začala za ostatními produkty firmy zaostávat.

Nová verze je s ohledem na její specifikace spíš zklamáním (iPodová obdoba iPhonu X se nekoná) a asi se nedá očekávat, že by Apple přišel s novou dřív než v roce 2021. K pořízení je v šesti barevných variacích, a to šedé, stříbrné, zlaté, modré, růžové a červené.


Úvodní foto: Apple


Komentáře