Nvidia uvádí grafickou kartu se 4GB paměti a 240 jádry

Společnost Nvidia vypouští prostřednictvím partnerských firem novou grafickou kartu Quadro FX 5800, která je vybavena masivními 4 GB paměti a 240 grafickými jádry a jejíž cena je stanovena na 3 500 dolarů.Společnost Nvidia vypouští prostřednictvím partnerských firem novou grafickou kartu Quadro FX 5800, která je vybavena masivními 4 GB paměti a 240 grafickými jádry a jejíž cena je stanovena na 3 500 dolarů.

Quadro FX 5800 není určena pro hráče, ale pro profesionály, kteří potřebují využívat paralelní zpracování velkého množství grafických dat, aby nedocházelo k přetěžování samotného procesoru počítače.

Co se týká parametrů nové karty, propustnost paměti je 102 Gb/s, fill rate činí 52 miliard texelů (elementů textur) za sekundu a zvládne také vykreslit 300 miliónů trojúhelníků za sekundu, tvrdí Nvidia.

Grafická jádra mohou být programována ve variantě jazyka C od Nvidie s názvem Cuda a tato karta je určena například pro finanční modelování, zobrazování komplexních lékařských snímků či vizualizace v oblasti hledání nalezišť ropy a zemního plynu.

Quadro FX 5800 je dostupná v USA a Evropě ve variantě od firmy PNY Technologies, v Japonsku od společnosti Elsa a ve zbytku Asie od Leadteku.


Komentáře