Obnova dat trochu jinak

Firmy Double-Take Software a Dacoll ohlásily systém, který má dramaticky zvýšit šance obnovy přenosných i stolních počítačů a serverů po selhání.Firmy Double-Take Software a Dacoll ohlásily systém, který má dramaticky zvýšit šance obnovy přenosných i stolních počítačů a serverů po selhání.

Server Recovery (SR) dokáže kompletně obnovit data z havarovaného serveru, včetně operačního systému a aplikačních dat, a to i na strojích s odlišnou hardwarovou konfigurací. Produkt kombinuje průběžnou replikaci dat s permanentní ochranou, a umožňuje obnovu z aktuálního image či ze systémových snapshotů braných již dříve. To znamená, že lze SR použít kupříkladu k obnově systému po nechtěných změnách způsobených škodlivým kódem či nepozornými uživateli.

Verze SR s názvem ShadowCaster je určená pro Windows Small Business Server Edition od Microsoftu. Průběžně zasílá data z produkčního systému na sekundární server a v případě selhání primárního stroje plynule přejde na záložní.

Pro přenosné a stolní počítače Dacoll v rámci Velké Británie zprovoznil nepřetržitou službu ochrany Prime Secure Service. Data se zálohují on-line za pomoci technologie Atempo. Na každý chráněný počítač je nainstalován softwarový klient LiveBackup, který samostatně obstarává sběr dat a na pozadí je přenáší na centrální server.

Uživatelé mohou sami iniciovat jednoduché obnovy dat. Je-li pak stroj v takovém stavu, že již taková obnova není možná, poskytne Dacoll poslední snapshot systému ze svého serveru. Firma pak zaručuje výměnu hardwaru i obnovu dat do druhého dne od ztráty či poškození počítače.


Komentáře