Osmijádrovou pracovní stanici představila v Česku firma AT Computers

Údajně jako první český výrobce uvedla na český a slovenský trh 8jádrové pracovní stanice Integra 9000 firma AT Computers. Ty jsou primárně určeny pro velmi náročné vědeckotechnické výpočty, vizualizace, simulace a zpracování obrazu.Údajně jako první český výrobce uvedla na český a slovenský trh 8jádrové pracovní stanice Integra 9000 firma AT Computers. Ty jsou primárně určeny pro velmi náročné vědeckotechnické výpočty, vizualizace, simulace a zpracování obrazu.
Pracovní stanice Integra 9000 mohou být osazeny až dvěma, v současné době na trhu nejvýkonnějšími čtyřjádrovými procesory Intel Xeon, až 32 GB operační paměti, diskovým polem a mocným grafickým subsystémem se zaručenou kompatibilitou s nejpoužívanějšími aplikacemi. Jejich cena v závislosti na konfiguraci se pohybuje od 45 000 Kč bez DPH.
„Integra 9000 je nejvýkonnější počítač, který kdy byl v AT Computers vyroben. Za pomoci tohoto počítače bychom se chtěli začít více prosazovat i v segmentech, do kterých naše počítače pronikaly jen okrajově. S Integrou 9000 vstupujeme nejdříve na trh pod značkou AutoCont, která do segmentu středních a větších organizací míří především,“ řekl Martin Wanke, marketingový ředitel společnosti AT Computers, největšího českého výrobce počítačů.


Komentáře