Philips a Lite-On představují 6x kombo Blu-ray mechaniku

Společný podnik PLDS (Philips and Lite-On Digital Solution) v minulém týdnu představil novou 6x interní mechaniku Lite-On Blu-Ray Disc Combo s označením iHES206.Společný podnik PLDS (Philips and Lite-On Digital Solution) v minulém týdnu představil novou 6x interní mechaniku Lite-On Blu-Ray Disc Combo s označením iHES206.

Nová čtecí mechanika Blu-ray Disc Reader a vypalovací mechanika DVD se snaží být mezistupněm mezi dosavadními mechanikami a novými Blu-ray systémy a je určena pro uživatele, kteří potřebují přehrávat high definition obsah, ale zatím jej ještě netvoří.

Mechanika Lite-ON iHES206 (na obrázku vlevo) se dodává v SATA provedení a s její pomocí lze číst BD-R/RE/ROM rychlostí 6x (Double Layer rychlostí 4x, DVD±R, DVD±R DL a DVD+RW rychlostí 8X, DVD-RW pak rychlostí 6X a konečně DVD-RAM dvanáctirychlostně.


Mechanika iHES206 je vybavena i technologií LightScribe, která umožňuje uživatelům vypalovat štítky přímo na CD či DVD. Uživatelé mohou jednoduše vypalovat data jako obvykle na stranu jakéhokoli kompatibilního média, následně obrátit disk, znovu vložit do mechaniky a vypálit štítky ve formě textu či fotografií. Software LightScribe dodává médiu profesionální vzhled. CD a DVD s funkcí LightScribe jsou na trhu k dispozici v různých barvách.

Nová mechanika Lite-On bude k dostání na trhu od listopadu 2008 a její cena se odhaduje na 139 euro (necelých 3 500 Kč).
Nenechte si ujít:
Jaké jsou alternativy po odchodu HD DVD?

LG představil nové LCD monitory a Blu-ray vypalovačky

Sony nabízí notebooky Vaio s interní mechanikou Blu-ray

Pioneer vyvinul optický disk s kapacitou 400 GB

Blu-Ray média BD-R 6x jsou již na světě

Nahradí optické disky páskové systémy?


Komentáře