Plány Samsungu s novými tablety zůstávají nejasné

Včera jsme informovali o nově představených tabletech Galaxy Tab 7.7 a Note od Samsungu, nicméně jak se zdá, kolem jejich uvedení na trh není zatím zcela jasno.


Důvodem jsou pravděpodobně přetrvávající spory Samsungu s Applem, protože oba nově uvedené přístroje mají shodné rysy s těmi, které se Applu už podařilo zakázat. Note konkrétně využívá Android 2.3, jenž ale podle soudu v Hágu porušuje patent Applu EP 2 058 868, který popisuje způsob procházení galerie fotografií za využití gest prstů na dotykovém displeji a díky němuž soud zakázal prodej smartphonů Galaxy S, S II a Ace.

Galaxy Tab 7.7 pak sice používá novější Android 3.2, který již zmíněný patent neporušuje, ale naopak má design velmi podobný svému předchůdci, Galaxy Tabu 10.1, který se naopak Applu podařilo zakázat proto, že údajně kopíruje vzhled iPadu (a to i přes odlišné proporce displeje). Spory tyto dvě společnosti vedou nejen v EU, ale i v USA a Austrálii. Zástupci Samsungu sice tvrdí, že nový Galaxy Tab 7.7 se výrazně liší od jiných tabletů na trhu použitým Super AMOLED Plus displejem, ale jinak jeho design není od jeho předchůdce až tak odlišný.

Zástupci Samsungu potvrdili našim americkým kolegům, že jejich firma zatím nemá žádné plány s uvedením přístrojů Note a Galaxy Tab 7.7 na americký či německý trh. Otázka je také ohledně cen nových přístrojů, která by se v obou případech měla pohybovat kolem 800 dolarů, což je výrazně více, než u konkurenčního iPadu od Applu a analytici naopak předpovídají, že ceny tabletů díky velké konkurenci na trhu a díky agresivním hráčům jako Amazon či Lenovo brzy spadnou na úroveň 200 – 300 dolarů.

Očekává se, že Samsung také povede jednání s operátory, kteří by jeho nové tablety mohli nabízet k datovým tarifům. O přístroji Note s 5,3“ displejem Samsung tvrdí, že jde o zcela novou kategorii mobilních zařízení, zaplňující dosavadní mezeru mezi smartphony a tablety. Více viz článek Samsung uvádí Note - revoluční hybrid smartphonu a tabletu. Mezi další novinky Samsungu, které byly představeny v uplynulých dnech, patří např. smartphony řady Wave, které využívají vlastní OS Samsungu Bada ve verzi 2.0.Komentáře