Polovina letos prodaných počítačů budou notebooky, předpovídá Intel

Rok 2008 by se měl stát rokem notebooků. Například firma Intel očekává, že více než 50 procent prodaných počítačů v roce 2008 budou představovat právě notebooky. Výrobci tomuto trendu napomáhají tím, že své produkty připravují na míru všem možným skupinám zákazníků – notebooky pro obchodníky a studenty počínaje a vysoce odolnými notebooky pro venkovní užívání či hráčskými modely konče.Rok 2008 by se měl stát rokem notebooků. Například firma Intel očekává, že více než 50 procent prodaných počítačů v roce 2008 budou představovat právě notebooky. Výrobci tomuto trendu napomáhají tím, že své produkty připravují na míru všem možným skupinám zákazníků – notebooky pro obchodníky a studenty počínaje a vysoce odolnými notebooky pro venkovní užívání či hráčskými modely konče.

Uplynulý rok 2007 byl ve znamení rozvoje komunitních sítí, a to díky nabídce nástrojů pro on-line sdílení fotografií, filmů a osobních videozáznamů. O celých 80 procent vzrostlo sledování videa on-line v období od září 2006 do dubna 2007. Je pravděpodobné, že také v letošním roce budou lidé stále častěji navštěvovat své oblíbené stránky a přistupovat k on-line obsahu. V souladu s dynamickým a mobilním životním stylem budou uživatelé stále více chtít využívat služeb mobilního internetu. Rozvoj mobilních zařízení podpoří vzrůstající popularitu přenosných počítačů, které si uživatelé pořizují v touze po co nejmobilnějším počítači.

Výsledkem bude nabídka laptopů s širší konektivitou, delší životností baterie, bohatšími možnostmi přizpůsobit si prostředí podle vlastních požadavků a technologickými inovacemi, které zprostředkují živější multimediální zážitky. S pokračujícím pokrokem v oblasti přenosných počítačů bude komfort uživatelů stále více záviset jen na tom, co dělají, nikoli na tom, kde se nacházejí.

Poptávka po noteboocích stále roste, a to hlavně v tradičních baštách mobilní revoluce – v Evropě, na Středním východě a v Africe (EMEA). V této oblasti překonaly prodeje přenosných počítačů ve třetím čtvrtletí roku 2007 veškerá očekávání, a to když meziročně vzrostly o více než 45 procent.

Tento trend bude s největší pravděpodobností pokračovat také díky tomu, že se notebooky stávají rychlejšími, lehčími, energeticky úspornějšími a lidé touží po výhodách spojených s vyšší mobilitou.
Nenechte si ujít:
Intel představuje šestnáct procesorů nové generace

Notebooková platforma Puma od AMD přijde již brzy!

HP má notebook s 20,1“ HD displejem za atraktivní cenu!

Asus představí rekordní terabajtový notebook

Toshiba nabízí první notebook s HD DVD-RW

V oblasti notebooků lze tedy v tomto roce očekávat další růst výkonu a to nejen výpočetního, ale i grafického, který byl dosud u přenosných počítačů dosud často slabým článkem. Napomoci by tomu měly nové 45nm mobilní procesory Intelu z rodiny Centrino, představené v tomto týdnu a také ohlášená platforma Puma od AMD s grafickým čipem ze série ATI Mobility Radeon HD 3000, která se objeví někdy ve 2. čtvrtletí roku 2008. Můžeme těšit na lepší mobilní zážitky po delší provozní dobu, a to již letos!


Komentáře