Procesory Intel Core i7 budou v prodeji od 17. listopadu

Podle posledních informací začne společnost Intel prodávat procesory Core i7 postavené na nové mikroarchitektuře Nehalem 17. listopadu. Podívejte se, o jaké procesory a v jakých cenách se bude jednat.Podle posledních informací začne společnost Intel prodávat procesory Core i7 postavené na nové mikroarchitektuře Nehalem 17. listopadu. Podívejte se, o jaké procesory a v jakých cenách se bude jednat.

Konkrétně se bude jednat o procesory s označením Core i7, určené pro high-endové desktopy a jejichž první vzorky mají například weby jako Tom´s Hardware či PC Perspective. Podle informací těchto webu jsou frekvence nových procesorů od 2,66 GHz do 3,20 GHz. Mluví se také o tom, že už při začátku prodeje budou tyto procesory k dispozici v sestavách s cenou pod 1000 dolarů, takže budou dostupné i běžným uživatelům.

Konkrétně má být na trh uveden čtyřjádrový procesor Core i7 920 s frekvencí 2,66 GHz a cenou 329.99 dolarů (dle ceníku firmy Isorm), dále pak Core i7 940 běžící na frekvenci 2.93 GHz za 639.99 dolarů a nejvýkonnější Core i7 965 Extreme Edition s frekvencí 3.2 GHz bude stát 1 149.99 dolarů.

Procesory postavené na mikroarchitektuře Nehalem mají za úkol vylepšit poměr výkonu na watt a v příštím roce se objeví verze určené i pro běžné desktopy a později i pro notebooky.

Nové procesory budou využívat zcela novou sběrnici QuickPath (odstraňující limity přenosu u dřívější externí sběrnice), společnou L3 cache pro všechna jádra, integrovaný tříkanálový paměťový řadič DDR3 či Hyper-Threading.

Další novinkou bude integrování grafického čipu do stejného pouzdra spolu s procesorem, což má přinést energetické úspory a pro nenáročné uživatele i nutnost pořizovat samostatnou grafickou kartu.


Komentáře